.
.
.

واشینگتن: ترامپ به حمایت از منافع آمریکا و متحدانش در برابر تهدیدهای ایران پایبند است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده به حمایت از منافع آمریکا و متحدانش در برابر تهدیدهای ایران در تنگه هرمز پایبند است.

مایک پومپو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز پنجشنبه در مصاحبه با فاکس نیوز گفت، کشور متبوعش هر کاری را برای ادامه همکاری با پادشاهی سعودی علیه ایران انجام خواهد داد.

پومپئو در این مصاحبه گفت: «پادشاهی سعودی متحد خوبی برای آمریکاست و ایران تهدید واقعی است، سعودی شریک آمریکا در مقابله با تهران است».

وزیر امور خارجه ایالات متحده همچنین گفت واشنگتن به فرانسه، آلمان، نروژ، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا پیشنهاد داد تا به ائتلافی بین المللی برای حفاظت از ناوگان‌ها و کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز بپیوندند.

پومپئو گفت :«همه کشورها برای حفاظت از تنگه هرمز علاقمند هستند بنابراین همه باید در محافظت از تنگه هرمز شریک باشند و نه تنها از منافع خود حفاظت کنند، بلکه از عبور و مرور آزادانه کشتی‌های تجاری باید حمایت کنند».

وزیر امور خارجه ایالات متحده پیشتر گفته بود که واشنگتن برای ایجاد یک ائتلاف بین المللی در آب های خلیج برای حفاظت از تنگه هرمز و تضمین حرکت کشتی‌های تجاری تلاش می کند.

مایک پمپئو همچنین در پیامی در توئیتر، بر روابط نزدیک ایالات متحده و بریتانیا و همکاری دو متحد برای مقابله با چالش‌های امنیتی جهان تاکید کرد.