وزیر حج سعودی: حج برای اتحاد مسلمانان است و جایی برای مجادلات سیاسی و مذهبی نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد صالح بنتن، وزیر حج و عمره پادشاهی عربی سعودی چهارشنبه 17 ژوئیه بر فراخوان پادشاهی عربی سعودی خطاب به حجاج بیت‌الله الحرام برای اختصاص دادن اوقات خود به انجام مناسک حج، رعایت حال برادرانشان، نگهداشتن حرمت اماکن مقدسه، حفظ فضای معنوی و ضرورت دوری جستن از هر گونه شعار سیاسی یا فرقه‌گرا که فضای حج و آرامش حجاج را متکدر می‌کند، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، وزیر حج و عمره سعودی توضیح داد که مقامات کشورش در هیچ شرایطی چنین رفتارهایی را نمی‌پذیرند و در قبال کسانی که دست به چنین اقدامی بزند، تدابیر لازم و کافی را اتخاذ و قوانین و مقررات مقتضی را اعمال خواهند کرد.

وزیر حج و عمره سعودی در اظهاراتی که از سوی خبرگزاری سعودی پخش شد تاکید کرد که حج فرصتی برای برقراری ارتباط، همبستگی و اتحاد میان مسلمانان است و جایی برای مجادلات سیاسی و مذهبی، تفرقه‌افکنی و تحریک کردن‌ها نیست.

وزیر سعودی همچنین بر معانی والای شعائر عبادی حج که رکن پنجم از ارکان اسلام است تاکید کرد و در اینباره گفت خداوند متعال می‌فرماید: (فَمَن فَرَضَ فِيهِنَّ الْحَجَّ فَلَا رَفَثَ وَلَا فُسُوقَ وَلَا جِدَالَ فِي الْحَجِّ).

وزیر حج و عمره سعودی در پایان اظهارات خود بر ضرورت پایبندی به مقررات و آئین‌ حج و عمره و اختصاص اوقات حجاج به ادای این شعائر عبادی باشکوه و دوری جستن از هر آنچه فضای حج و آرامش حجاج را متکدر می‌کند، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید