به دعوت پادشاه سعودی خانواده‌های قربانیان حملات مرگبار نیوزلند به حج می‌آیند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاهی عربی سعودی از 200 نفر از خانواده‌ها و بستگان قربانیان حملات مرگبار مسجد نور منطقه کرایست چرچ نیوزلند دعوت کرد که برای ادای مراسم #حج_1440 به سعودی سفر کنند. این دعوت در راستای برنامه «حجاج مهمان پادشاه سعودی»، که هر سال از سوی وزارت حج و عمره این کشور انجام می‌شود، صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی، عبداللطیف بن عبدالعزیز آل الشیخ، وزیر امور اسلامی و ارشاد و مدیرکل برنامه «حجاج مهمان پادشاه سعودی» در سخنانی در همین‌باره گفت که از ملک سلمان برای این اقدام نیکوکارانه در قبال خانواده‌ها و بازماندگان این «حمله غیرانسانی» که همه ادیان آن را محکوم می‌کنند، تشکر کرد.

در 15 مارس 2019 یک استرالیایی 28 ساله به نام برنتون تارانت به مسجد نور و یک مسجد دیگر منطقه کرایست‌چرچ حمله مسلحانه کرد و این حمله را از فیس‌بوک به صورت زنده پخش کرد. او در این حملات بیش از 50 نفر را کشت.

عبداللطیف بن عبدالعزیز آل الشیخ گفت که میزبانی از خانواده‌ها و بازماندگان حملات نیوزلند در راستای تلاش‌ها و اقدامات سعودی برای مبارزه با «تروریسم» و مقابله، پیگرد و سرکوب عاملان آن و همچنین برای کاهش رنج خانواده‌هایی که در این حادثه دهشتناک متحمل درد شده‌اند، صورت گرفت. به گفته وزیر امور اسلامی و ارشاد حملات نیوزلند را «همه آموزه‌های آسمانی و ارزش‌ها و اصول انسانی محکوم می‌کنند.»

وزارت امور اسلامی و ارشاد برای اجرای دستور پادشاه سعودی به سرعت از طریق سفارت این کشور در نیوزلند با خانواده‌ها و بازماندگان حملات خونبار 15 مارس تماس گرفته و با ارائه همه خدمات و اقدامات لازم و مربوط به سفر حج، سفر آنها به سعودی برای ادای فریضه حج را تسهیل می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید