.
.
.

کشف دندان کوسه منقرض شده دوران پیش از تاریخ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مرد اهل کارولینا، هفته گذشته، وقتی در ساحل مشغول قدم زنی بود یک دندان کوسه مدفون شده نادر و مربوط به دوران پیش از تاریخ را پیدا کرد.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، چهارشنبه 3 ژوئیه 2019، این مرد که هاروی وال نام دارد، در این باره گفت: «چیزی را دیدم که روی ماسه‌ها برآمدگی ایجاد کرده، وقتی آن را درآوردم متوجه شدم که یک دندان خاکستری شش اینچی کوسه است، پس از آن، شروع به انتشار تصویر مربوطه در فضای اجتماعی کردم.

وال به شبکه تلویزیونی WECT-TV اظهار کرد: «من و خانواده ام همراه با سگم مشغول پیاده روی در ساحل و دنبال صدف دریایی بودیم که با دیدن این دندان بزرگ متعجب شدیم».

مگالدون (دندان بزرگ) از بزرگترین دندان هایی است که در طول حیات زمین وجود داشته است.

برخی از کوسه ها دندانی به بزرگی هشت اینچ نیز داشته اند.

به استناد دایرة المعارف بریتانیکا، این نوع کوسه های دندان بزرگ، جانورانی به ضخامت هشت یا حتی 9 فوت را خورد می کنند. با توجه به مقاله ای که در فوریه سال جاری منتشر شد، این نوع کوسه 3/6 میلیون سال قبل منقرض شده است. یک فرضیه در این مورد اظهار می کند که به خاطر رقابت این جانور با کوسه سفید، نسلش منقرض شد.

گویا منطقه کارولینا محل مگالدون‌های منقرض شده در بستر رودخانه شده است. البته سابقه کشف این نوع دندان‌ها معمولا به مسافت 40 مایل دورتر از ساحل رودخانه و با عمق 110 فوتی مربوط می‌شد و کشف اخیر مایه شگفتی همه شده است.

همچنان که قبل از این مرد، در ماه آوریل، یک دختر دانش آموز نیز یک مگالدون در این ناحیه کشف کرد.

این کشفیات بسیار مهم است و قرار است در موزه ساحلی کارولینا نگهداری شوند.