.
.
.

جنجال‌های فرانسه و ایتالیا بر سر مسائل مهاجرت ادامه دارد

فرانسه: وزیر کشور ایتالیا جو تشنج‌آمیز در مسائل مهاجرت ایجاد کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرانسه یکبار دیگر سه‌شنبه 2 ژوئیه از ایتالیا به خاطر سیاست‌های مهاجرتی‌اش انتقاد کرده و آن را غیر قابل قبول عنوان کرد.

دولت ایتالیا تلاش می‌کند تا فعالیت کشتی‌های نجات پناهجویان در دریای مدیترانه را متوقف کند و به آنان اجازه پهلو گرفتن در بنادرش را نداده است، فرانسه از این کار ایتالیا انتقاد می‌کند.

به گزارش یورو نیوز، سیبت ندیای، سخنگوی دولت فرانسه در یک برنامه تلویزیونی با زیر سوال بردن توانایی دولت ایتالیا بر سر حل مسائل مهاجرتی گفت: «رفتار آقای سالوینی غیرقابل قبول است. مشکلات مهاجرتی، موضوع پیچیده‌ای است که اتحادیه اروپا و فرانسه تا پیش از این با ایتالیا همدلی می‌کرده‌اند.»

ندیای در ادامه گفت، وزیر کشور ایتالیا یک «جو تشنج‌آمیز» را در مسائل مهاجرتی ایجاد کرده است.

سالوینی وزیر کشور ایتالیا نیز در باسخ به او گفت: «آیا رفتار من در مورد مسائل مهاجرتی غیرقابل قبول است؟ این دولت فرانسه است که باید دست از توهین کردن بردارد و درهایش را بر روی مهاجران بگشاید.»

وزیر کشور ایتالیا با اشاره به پذیرش تعداد زیاد مهاجران گفت، تا به امروز ایتالیایی‌ها هزینه زیادی کرده‌اند و کشتی‌های بعدی باید به بندر مارسی بروند.

مارسی بندری در جنوب فرانسه است.

جنگ لفظی پاریس و رم در طول یک سال گذشته بر سر مسائل مهاجرت بارها شدت گرفته است.

قابل ذکر است که چندی پیش یک کشتی نجات با پرچم هلند که 41 مهاجر غیرقانونی آفریقایی را حمل می‌کرد به علت عدم پذیرش بندرهای ایتالیایی به مدت دو هفته در دریا سرگردان بود. در نهایت کاپیتان آلمانی تبار کشتی از دستورات دولت ایتالیا سرپیچی کرده و در بندر «لامپدوسای» پهلو گرفت. پس از آن، کاپیتان این کشتی به اتهام کمک به قاچاقچیان انسان تحت تحقیقات پلیس قرار گرفت.

قبل از این نیز وزارت امور خارجه فرانسه در اعتراض به آنچه اظهارات «خشم برانگیزانه» مقام‌های ایتالیا عنوان کرد، سفیر خود را برای مشورت‌ از رم فراخوانده بود.

لوئیجی دی‌مایو، معاون شورای وزیران ایتالیا نیز مقامات فرانسه را «استعمارگر و عامل اصلی فاجعۀ مرگ مهاجران در دریای مدیترانه» توصیف کرده بود.