.
.
.

آمریکا مسئول اطلاعات و امنیت حزب‌الله لبنان را در فهرست تروریستی قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه 2 ژوئیه حسین علی هزیمه فرمانده واحد 200 حزب‌الله لبنان را در فهرست تروریستی قرار داد.

در بیانیه‌ای که وزارت امور خارجه آمریکا منتشر کرده، آمده که واحد 200 حزب‌الله لبنان، مسئول اطلاعاتی و امنیت این گروه است.

بنا بر این بیانیه، این واحد اطلاعات و داده‌های جمع‌آوری شده توسط واحدها و نیروهای نظامی این گروه را تحلیل و ارزیابی می‌کند.

حزب‌الله لبنان از سال 1997 در فهرست گروه‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا قرار دارد. اکنون و هم‌زمان با تشدید فشارهای آمریکا بر ایران، فشارهای واشینگتن بر حزب‌الله لبنان هم تشدید شده است.

آوریل گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا دو شخص و سه شرکت را به اتهام دور زدن تحریم‌های این کشور علیه حزب‌الله لبنان، تحریم کرد. در بیانیه این وزارت‌خانه آمده که آمریکا به تخریب کانال‌های مالی حزب‌الله ادامه خواهد داد.

سال گذشته نیز ایالات متحده آمریکا یک شبکه لبنانی متهم به پولشویی از طریق مواد مخدر را که مظنون به مشارکت در تامین مالی حزب‌الله است را تحریم کرد.

این در حالی است که گزارش‌ها می‌گوید، تحریم‌های آمریکا علیه ایران، حزب‌الله را هم تحت فشار شدید قرار داده است تا جایی که این حزب بیش از پیش به جمع‎آوری کمک‌ها از هواداران خود روی آورده است.

این گزارش‌ها می‌گوید تحریم‌ها علیه ایران که پشتیبان و حامی مالی اصلی حزب‌الله است، باعث شده این گروه سیاست‌های صرفه‌جویانه اتخاذ کرده و از بسیاری از هزینه‌های خود بکاهد.