.
.
.

مجموع بخشش‌های نیکوکار آمریکایی به 34.5 میلیارد دلار رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وارن بافت، کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌گذار و نیکوکار آمریکایی، با بخشش 3.6 میلیارد دلار دیگر از دارایی‌هایش، مجموع مبلغی که تا کنون بخشیده است را به 34.5 میلیارد دلار رساند.

وارن بافت صاحب مجموعه برکشایر هاتاوی که شرکت راه‌آهن «بی ان اس اف»، شرکت «جایکو» برای بیمه خودروها، بخشی از سهام اپل و شرکت ویلز واگو اند کو، بخشی از دارایی‌های آن هستند و ارزش تجاری آن 552 میلیارد دلار تخمین زده شده، است.

بافت از سال 2006 روند بخشش ثروت خود را آغاز کرد و تا کنون 34.5 میلیارد دلار آن را بخشیده است. بخشش سال 2019، چهاردهمین سری از این اقدامات وارن بافت است و او این بار 3.6 میلیارد دلار به چند موسسه خیریه از جمله موسسه بیل و ملیندا گیتس، موسسه خیریه موسس مایکروسافت و همسرش، اهدا کرد. این بخشش 3.6 میلیارد دلاری، بزرگ‌ترین بخشش وارن بافت از 2006 به این سو بود.

مجموعه برکشایر هاتاوی اعلام کرد که وارن بافت، بخشش سال 2019 خود را در قالب اهدای 16 میلیون و 810 هزار سهم از این سهام این مجموعه انجام داد. علاوه بر خیریه بیل و ملیندا گیتس، موسسه خیریه سوزان تامسون بافت که به نام سوزان، همسر فقید وارن، نامگذاری شده و همچنین چند موسسه خیریه دیگر که توسط فرزندان وارن بافت اداره می‌شوند، سهمی از بخشش‌های این نیکوکار آمریکایی کسب خواهند کرد.