ونزوئلا از تلاش نافرجام برای کودتا و ترور مادورو خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دولت ونزوئلا چهارشنبه 26 ژوئن با اعلام خنثی شدن طرحی برای ترور نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری این کشور، ایالات متحده آمریکا، کلمبیا و شیلی را به دست داشتن در این طرح متهم کرد.

به گزارش رسانه‌ها، خورخه رودریگز وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا در این باره گفت: «شاهد همه جلساتی بود که در آن برای کودتا برنامه‌ریزی شد». او در این باره توضیح داد نفوذی‌هایی از دولت در این جلسات که به منظور آماده سازی برای کودتا با هدف سرنگونی مادورو برگزار شده بود، حضور داشتند.

رودریگز افزود این طرح که افسران کنونی و بازنشسته در آن مشارکت داشتند، قرار بود طی دو روز یکشنبه و دوشنبه گذشته اجرا شود.

وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا، ایوان دوکه رئیس‌جمهوری راست‌گرای کلمبیا را به «برنامه‌ریزی برای کودتا و عملیات ترور رئیس‌جمهوری» مادورو متهم کرد. او همچنین سباستین پینیرا رئیس‌جمهوری مخافظه‌کار شیلی و جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا را متهم به مشارکت در این طراحی کرد.

ونزوئلا همچنان در بحرانی سیاسی به سر می‌برد که دو طرف آن مادورو و رهبر مخالفان خوان گوایدو هستند. گوایدو که ریاست پارلمان را بر عهده دارد، 23 ژانویه خود را به عنوان رئیس‌جمهوری انتقالی معرفی کرد و 50 کشور از جمله ایالات متحده، ریاست‌جمهوری او را به رسمیت شناختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید