برایان هوک: تاثیر تحریم‌ها علیه ایران قابل مشاهده است

مارک اسپر: آمریکا به تضمین آزادی دریانوردی در خلیج عربی پای‌بند است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 27 ژوئن 2019 گفت که تاثیرات سیاست کشورش در زمینه اعمال تحریم‌های حداکثری علیه ایران اثرات قابل مشاهده است. او هشدار داد تحریم‌های آمریکا این حق را به ایران نمی‌دهد که تعهداتش به برجام را نقض کند.

هوک پیش از دیدار با دیپلمات‌های عالی‌رتبه فرانسوی، بریتانیایی و آلمانی در پاریس، به خبرگزاری رویترز گفت: «ما به این سیاست که بیشترین فشار اقتصادی را تحمیل می‌کند، پای‌بند هستیم، زیرا که سیاست موفقی بود و رژیم [ایران] را از درآمدهای هنگفتی محروم می‌کند.»

مارک اسپر، سرپرست وزارت دفاع آمریکا نیز پس از جلسه ناتو در بروکسل، گفت: «اقدامات خصمانه ایران، یک مشکل بین‌المللی است، اما ما نمی‌خواهیم با آنها بجنگیم.»

او تاکید کرد که واشنگتن می‌کوشد «مانع افزایش تنش نظامی با ایران» شود اما به اقدامات تحریک‌آمیز ایران در منطقه پاسخ خواهد داد.

اسپر گفت: «ایران به توافقات و اعراف بین‌المللی پای‌بند نیست... ما نخواهیم گذاشت ایران توان موشکی‌اش را توسعه دهد.»

سرپرست وزارت دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت: «ما نمی‌خواهیم با ایران رویارویی نظامی داشته باشیم اما آماده‌ایم از نیروها و منافع آمریکا در منطقه دفاع کنیم. هیچکس نباید خویشتنداری را حمل بر ضعف کند..»

مارک اسپر تاکید کرد که کشورش به «تضمین آزادی دریانوردی در خلیج عربی» پای‌بند است.

او از کشورهای عضو پیمان ناتو خواست که آشکارا اقدامات خصمانه ایران را محکوم کرده و موضوع مشارکت در برنامه تضمین آبراه‌های استراتژیک منطقه خلیج را بررسی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید