روسیه تشدید امنیت در نیروگاه اتمی بوشهر برای حمایت از کارشناسانش را بررسی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه ژاپن چهارشنبه 26 ژوئن اعلام کرد که مسکو در حال بررسی امکان تشدید تدابیر امنیتی برای حمایت از کارشناس روس حاضر در نیروگاه اتمی بوشهر در جنوب ایران است.

به گزارش خبرگزاری «ریا نووستی»، سرگئی ریباکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه، دلیل این روند را، تشدید تنش در منطقه عنوان کرد.

ریباکوف البته از جزئیات اقداماتی که ممکن است اتخاذ شود، سخنی به میان نیاورد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه از ایالات متحده انتقاد کرد و گفت: «همه مشکلاتی که با آن مواجهیم، چنانچه ایالات متحده سیاستی مسئولانه‌تر پیش می‌گرفت، روی نمی‌داد. دلیل اکثر حوادث اخیر همین مساله است».

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پس از خروج از توافق هسته‌ای با ایران (برجام)، دستور از سرگیری تحریم‌ها علیه این کشور را صادر کرد. آخرین مرحله از تحریم‌ها که دوشنبه آغاز شد، علی خامنه‌ای رهبر ایران و سازمان‌های تحت نظرش را هدف قرار داد.

ترامپ اعلام کرد تحریم‌های جدید در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران در روز 20 ژوئن اجرا می‌شود. ایران می‌گوید این پهپاد وارد حریم هوایی‌اش شده اما واشینگتن اصرار دارد که این پهپاد در حریم هوایی بین‌المللی پرواز می‌کرد.

در هفته‌های اخیر علاوه بر سرنگونی پهپاد، حوادث دیگری هم در منطقه روی داد. در دو نفت نفت‌کش‌هایی هدف قرار گرفت. ماه مه چهار نفت‌کش در آب‌های امارات هدف حمله خرابکارانه قرار گرفت و ماه ژوئن به دو کشتی در خلیج عمان حمله شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید