ترامپ: رهبران ایران اگر در پی توافق نباشند، احمق و خودخواهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که پیش از این تهدید کرده بود در صورت آغاز جنگ، ایران را محو و ویران کند، روز چهارشنبه 26 ژوئن 2019 گفت که رهبران ایران اگر در پی توافق نباشند، احمق و خودخواهند.

ترامپ در گفتگو با فاکس‌نیوز نیز گفت: « امیدوارم که مجبور به این کار [حمله به ایران] نشویم. اما ما در موضع بسیار قدرتمندی قرار داریم.»

او احتمال حمله و اقدام نظامی علیه ایران را رد نکرد، اما تاکید کرد: «من درباره این صحبت نمی‌کنم که چکمه سربازان به خاک [ایران] برسد. من فقط این را می‌گویم که اگر اتفاقی بیفتد، چندان طول نمی‌کشد.»

پیش از این ایران تحریم‌های جدید آمریکا را «بسته شدن همیشگی راه دیپلماسی» توصیف کرده بود. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، نیز از سیاست‌های آمریکا انتقاد کرده و گفت: «کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده است.»

ترامپ هم در واکنش به سخنان مقامات ایرانی، گفت: «بیانیه بسیار گستاخته و توهین آمیز ایران که امروز صادر شد تنها نشان می دهد که آنها واقعیت را درک نمی کنند. هر حمله ای از سوی ایران به هر چیزی که آمریکایی باشد با قدرت بسیار زیاد و ویرانگر پاسخ داده می شود. دیگر خبری از جان کری و اوباما نیست!»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size