ترامپ: هر اقدام ایران علیه منافع آمریکا پاسخی ویرانگر در پی خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 25 ژوئن 2019 اعلام کرد که هر حمله‌ای از سوی ایران به منافع آمریکا پاسخی نیرومند و ویرانگر در پی خواهد داشت و مقامات ایران دارایی‌های ملت ایران را خرج تروریسم کرده و زبانی به جز زور را نمی‌فهمند.

پیش از این ایران تحریم‌های جدید آمریکا را «بسته شدن همیشگی راه دیپلماسی» توصیف کرد توصیف کرده بود. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، نیز با طرح این ادعا که « اموال او یک حسینیه و یک خانه ساده است »گفت: « کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده است.»

ادعای روحانی درباره دارایی‌هایی رهبر ایران در حالی مطرح می‌شود که پیش از این سفارت آمریکا در بغداد، دارایی‌هایی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، را بیش از 200 میلیارد دلار اعلام کرده بود.

رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به سخنان مقامات ایرانی، گفت: « بیانیه بسیار گستاخته و توهین آمیز ایران که امروز صادر شد تنها نشان می دهد که آنها واقعیت را درک نمی کنند. هر حمله ای از سوی ایران به هر چیزی که آمریکایی باشد با قدرت بسیار زیاد و ویرانگر پاسخ داده می شود. دیگر خبری از جان کری و اوباما نیست! »

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز روز سه‌شنبه 25 ژوئن و در حاشیه نشست امنیتی سه جانبه در بیت‌المقدس (آمریکا، روسیه و اسرئیل) با بیان این‌که ایران با رفتارها و موشک‌های بالستیکش، همه منطقه را تهدید می‌کند، گفت همچنان همه گزینه‌ها در ارتباط با ایران روی میز مطرح است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید