بولتون: ترامپ در مذاکره را برای ایران باز گذاشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا سه‌شنبه 25 ژوئن گفت که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور، در را در برابر ایران برای مذاکره با واشینگتن درباره برنامه هسته‌اش باز گذاشته است.

این سخنان یک روز پس از آن ایراد می‌شود که آمریکا، تحریم‌هایی جدید علیه ایران وضع کرد. این دور از تحریم‌ها، علی خامنه‌ای رهبر ایران را هدف قرار داده است.

سید عباس موسوی وزیر امور خارجه ایران، این تحریم‌ها را «بستن همیشگی راه دیپلماتیک» توصیف کرد.

به گزارش رسانه‌ها، بولتون در کنفرانسی خبری در بیت‌المقدس در جریان نشست امنیتی سه جانبه آمریکا، روسیه و اسرائیل گفت: «رئیس‌جمهوری دونالد ترامپ در را برای مذاکرات حقیقی با هدف از میان بردن برنامه تسلیحات اتمی ایران به طور کامل به گونه‌ای که امکان اطمینان از آن وجود داشته باشد، از میان بردن برنامه موشک‌های بالستیک ایران، حمایتش از تروریسم بین‌المللی و رفتارهای خبیثانه‌اش در سراس جهان، باز گذاشته است».

او ادامه داد: «ایران تنها باید از این راه عبور کند».

سکوت ایران کر کننده است

بولتون همچنین به تحریم‌های واشینگتن علیه تهران اشاره کرد و گفت که این تحریم‌ها، اقتصاد ایران را در آستانه فروپاشی قرار داده است.

او به سفرهای فرستادگان آمریکا در منطقه هم اشاره کرد و گفت: «فرستادگان آمریکا با هدف ایجاد راهی برای فرونشاندن تنش‌های رو به افزایش میان واشینگتن و تهران در منطقه سفر می‌کنند، اما سکوت ایران کر کننده است».

او گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد که ایران تصمیمی استراتژیک برای کنار گذاشتن اسلحه اتمی گرفته است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید