بولتون: ایران با رفتارهایش امنیت منطقه را تهدید می‌کند.. همه گزینه‌ها مطرح است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا سه‌شنبه 25 ژوئن با بیان این‌که ایران با رفتارها و موشک‌های بالستیکش، همه منطقه را تهدید می‌کند، گفت همچنان همه گزینه‌ها در ارتباط با ایران روی میز مطرح است.

بولتون در حاشیه نشست امنیتی سه جانبه در بیت‌المقدس (آمریکا، روسیه و اسرئیل) گفت که ایالات متحده خواهان بیرون رفتن همه گروه‌های خارجی از سوریه است. او تاکید کرد بهترین راه‌حل برای سوریه «سیاسی» است.

او با بیان این‌که حضور ایران در سوریه تشکیل دهنده خطر است، گفت که روس‌ها بارها تمایل خود را برای خروج ایرانی‌ها از سوریه بیان کرده‌اند.

بولتون بر ضرورت وجود استراتژی برای جلوگیزی از بازگشت ایران و شبه‌نظامیانش به سوریه تاکید کرد.

همایش منامه

درباره عدم مشارکت فلسطینی‌ها در همایش منامه که سه‌شنبه در پایتخت بحرین آغاز به کار کرد، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: «کار اشتباهی کردند».

از سویی از بیان جزئیات طرح صلح آمریکا برای منطقه، امتناع کرد و تنها گفت: «تلاش می‌کنیم توافق مقبولی میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها دست یابیم».

او از همگان خواست «صبر پیشه کننده».

بولتون گفت: «من مشاور امنیت ملی هستیم نه مشاور تصمیم امنیتی».

پیش از این بولتون گفته بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور، در را در برابر ایران برای مذاکره با واشینگتن درباره برنامه هسته‌اش باز گذاشته است.

این سخنان یک روز پس از آن ایراد می‌شود که آمریکا، تحریم‌هایی جدید علیه ایران وضع کرد. این دور از تحریم‌ها، علی خامنه‌ای رهبر ایران را هدف قرار داده است.

سید عباس موسوی وزیر امور خارجه ایران، این تحریم‌ها را «بستن همیشگی راه دیپلماتیک» توصیف کرد.

به گزارش رسانه‌ها، بولتون در کنفرانسی خبری در بیت‌المقدس در جریان نشست امنیتی سه جانبه آمریکا، روسیه و اسرائیل گفت: «رئیس‌جمهوری دونالد ترامپ در را برای مذاکرات حقیقی با هدف از میان بردن برنامه تسلیحات اتمی ایران به طور کامل به گونه‌ای که امکان اطمینان از آن وجود داشته باشد، از میان بردن برنامه موشک‌های بالستیک ایران، حمایتش از تروریسم بین‌المللی و رفتارهای خبیثانه‌اش در سراس جهان، باز گذاشته است».

او گفت: «چنانچه ایران جدی بود، توافق هسته‌ای را نقض نمی‌کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید