روسیه: با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقابله می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دمتری پیسکوف سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه (کرملین) دوشنبه 24 ژوئن، با «غیر قانونی» توصیف کردن تحریم‌های پیش روی آمریکا علیه ایران؛ گفت که مسکو برای مقابله با این تحریم‌ها، تدابیری اتخاذ خواهد کرد.

پیسکوف که در کنفرانسی خبری از راه تلفن با خبرنگاران، سخن می‌گفت، از بیان جزئیات تدابیر روسیه برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران، خودداری کرد.

میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه هم با بیان این‌که آمریکا به طور عمد به دنبال تشدید تنش‌ها با ایران است، تاکید کرد که مسکو و شرکایش، با تحریم‌های واشینگتن علیه تهران مقابله می‌کنند.

او همچنین خواستار مذاکره با ایران شد و گفت: «آمریکا به جای تلاش برای مذاکره، تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال می‌کند».

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه 23 ژوئن در مصاحبه با شبکه «ان بی سی» گفت از روز دوشنبه، تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال خواهد کرد. او در عین حال گفت که آماده تلاش برای دست‎یابی به توافقی برای پشتیبانی از اقتصاد ایران است؛ سخنانی که به نظر می‌رسد به منظور کاهش شدت تنش بیان شده باشد.

در پاسخ به سوالی که ایران چه می‌خواهد؟ ترامپ گفت: «به نظرم آن‌ها مذاکره می‌خواهند، آن‌ها دست‌یابی به توافق می‌خواهند. توافق با من هسته‌ای است. آن‌ها نخواهند توانست به سلاح اتمی دست یابند. به نظرم وضعی که اکنون گرفتارش هستند را نمی‌خواهند. اقتصادشان به طور کامل دچار مشکل است».

مشاور روحانی: اگر آمریکا بیش از برجام می‌خواهد باید چیزهایی بیش از برجام بدهد

از سویی حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی و اطلاع رسانی حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران، دوشنبه 24 ژوئن در توئیتی نوشت که اگر ایالات متحده چیزی بیش از «برجام» (توافق‌ هسته‌ای) می‌خواهد، باید چیزهایی بیش از برجام بدهد.

آشنا در توئیت خود نوشت: «ما می‌گوییم: نه جنگ‌طلبیم نه مستحق تحریم؛ اما جنگ و تحریم را دوروی یک سکه می‌دانیم».

او ادامه داد: «ادعای آمادگی آمریکا برای مذاکره بی‌قید و شرط با تداوم شرایط تهدید و تحریم پذیرفتنی نیست. اگر چیزی بیش از برجام می‌خواهند باید چیزهایی بیش از برجام بدهند آن‌هم با تضمین بین‌المللی».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید