پیونگ‌یانگ: کیم جونگ اون یک «پیام عالی» از ترامپ دریافت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری کره‌شمالی روز یکشنبه 23 ژوئن 2019 اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا یک «پیام عالی» برای کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی ارسال کرده و جونگ او «با جدیت به این پیام فکر می‌کند.»

کاخ سفید هنوز درباره اخبار منتشر شده درباره پیام ارسالی از سوی ترامپ به جونگ اون اظهار نظر نکرده است.

رسانه‌های کره‌شمالی تصویری از رهبر این کشور منتشر کرده و گزارش کردند که اون در حال خواندن نامه دونالد ترامپ است و درباره آن گفته «محتوای پیام عالی است.»

خبرگزاری مرکزی کره‌شمالی نیز گزارش کرد «به پاس حکمت سیاسی و شجاعت بی‌نظیر دونالد ترامپ، کیم جونگ اون گفته که به شکل جدی به این پیام جالب توجه می‌اندیشد.»

این پیام چند روزی پس از نشست رهبر کره شمالی با شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین ارسال شده و این موضوع نشان می‌دهد چین قصد دارد به عنوان یک بازیگر اساسی در صحنه سیاسی، برای حل بحران پیونگ‌یانگ-واشنگتن نقش ایفا کند.

پس از دیدار رئیس‎جمهوری چین و رهبر کره شمالی که گفته می‌شود در آن درباره اوضاع سیاسی شبه‌جزیره کره تبادل نظر کرده‌اند، پیش‌بینی می‌شود که روسای جمهوری چین و آمریکا در هفته آینده با هم دیدار کنند. تحلیلگران می‌گویند که شی جین پینگ در این دیدار پیامی از سوی کیم جونگ اون، درباره مذاکرات هسته‌ای به دونالد ترامپ خواهد داد.

دونالد ترامپ و کیم جونگ تا کنون دو بار با هم دیدار کرده‌اند و دیدار آنها در ویتنام در فوریه بی‌نتیجه ماند. واشنگتن از پیونگ‌یانگ می‎خواهد که قبل از برداشته شدن تحریم‌ها، همه برنامه هسته‌ای خود را کنار بگذارد، اما کره شمالی خواهان اقدام مرحله به مرحله است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید