ویدیو.. پهپاد آمریکایی سرنگون شده توسط ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا، پنج‌شنبه 20 ژوئن اعلام کرد ایران یک پهپاد آمریکایی را هنگامی که در حریم هوایی بر فراز تنگه هرمز و در فاصله 34 کیلومتری از نزدیک‌ترین نقطه خشکی در سواحل ایران در حال پرواز بود را سرنگون کرده است.

ژنرال ژوزف جواستیلا، فرمانده نیروی هوایی آمریکا در منطقه خاورمیانه در مقر وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» بدون دریافت هیچ‌گونه سؤالی به خبرنگاران گفت: «این حمله خطرناک و تنش‌زای غیرمسئولانه در محیط مسیرهای هوایی شناسایی شده در قانون میان امارت دبی و مسقط در عمان روی داد و جان غیرنظامیان را در معرض خطر احتمالی قرار داد».

او همچنین افزود که پهپاد آمریکایی هنگام انجام مأموریتش هرگز حریم هوایی ایران را نقض نکرد، او در ادامه تاکید کرد که این پهپاد پس از هدف قرار گرفتن در حریم هوایی بین‌المللی سرنگون شد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پنجشنبه 20 ژانویه در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر این‌که آیا آمریکا در واکنش به سرنگونی پهپادش، به ایران حمله خواهد کرد، گفت: « به زودی خواهید دید»، او گفت، بعید نمی‌داند که این اقدام ایران واکنشی از سوی آمریکا را در پی داشته باشد.

ترامپ در ادامه با تاکید بر اینکه پهپاد آمریکایی سرنگون شده توسط ایران در حال پرواز در حریم هوایی بین‌المللی بود، افزود که با این اقدام، «ایران مرتکب اشتباه بسیار بزرگی شد».

او همچنین گفت:«اسنادی در دست داریم که نشان می‌دهد پهپاد در حال پرواز در حریم هوایی بین‌المللی بود».

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که پهپادی که توسط ایران سرنگون شد، غیر مسلح و در حال پرواز در حریم هوایی بین‌المللی بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید