درپی سرنگونی پهپاد آمریکایی یونایتد ایرلاینز پرواز به هند از آسمان ایران را تعلیق کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران ایران، هواپیمایی یونایتد ایرلاینز آمریکا جمعه 21 ژوئن عبور پروازها از فرودگاه نیوآرک نیوجرسی به مقصد بمبئی هند بر فراز آسمان ایران را به دلیل نگرانی به حالت تعلیق در آورد.

به گزارش خبرگزاری رویترز در پی سرنگونی پهپاد شناسایی پیشرفته آمریکایی توسط موشک زمین به هوای ایران و شدت گرفتن تنش میان ایالات متحده آمریکا و ایران و احتمال وقوع درگیری بین دو طرف در هر لحظه، هواپیمایی یونایتد ایرلاینز تصمیم گرفت به دلیل نگرانی‌های امنیتی عبور پروازها از فرودگاه نیوآرک نیوجرسی به مقصد بمبئی هند از طریق آسمان ایران را به حالت تعلیق در آورد.

شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز آمریکا با انتشار بیانیه‌ای گفت:«با توجه به حوادث کنونی در ایران و انجام بررسی‌های کامل ایمنی و امنیتی، تصمیم گرفتیم خدمات پروازی به مقصد هند از طریق آسمان ایران را تا اطلاع ثانوی متوقف کنیم».

داده‌های پروازی ارائه شده از سوی موسسه بین‌المللی ایمنی و امنیت پروازها نشان از این دارد که هواپیماهای تجاری هنگامی که پهپاد آمریکایی بدون سرنشین توسط ایران سرنگون شده بود در آسمان منطقه و در مسیرهایی بسیار نزدیک به محل حادثه در حال پرواز بودند.

در این‌باره گفته شده «هواپیماهای غیرنظامی در جنوب ایران با خطر جدی سرنگونی مواجه هستند و به آنها توصیه شده تا از پرواز بر فراز آسمان تنگه هرمز خودداری کنند زیرا که در هر لحظه امکان شناسایی غیر دقیق هواپیماهای غیرنظامی وجود دارد».

از ماه گذشته اداره هوانوردی فدرال آمریکا FAA به شرکت‌های هواپیمایی توصیه کرده بود تا به دلیل افزایش فعالیت‌های نظامی و تنش‌های سیاسی در هنگام پرواز بر فراز آسمان ایران و مناطق مجاور آن دقت بالایی را به کار ببرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید