ایتالیا از پذیرش نفت produced in iran سر باز زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک شرکت نفت ایتالیایی از پذیرش یک محموله نفت که گمان می‌رفت به ایران متعلق باشد و با نام نفت عراق صادر شده، سرباز زد.

به گزارش وال‌ستریت ژورنال شرکت نفتی اِنی یک محموله نفتی عراقی را به دلیل ناهمخوانی با آنچه در قرارداد ذکر شده و این احتمال که محموله مذکور متعلق به ایران باشد، نپذیرفت.

شرکت نفتی اِنی یک شرکت چند ملیتی است که دفتر اصلی آن در رُم، پایتخت ایتالیا، قرار دارد.

محموله نفتی که انی از پذیرش آن خودداری کرد، در یک کشتی متعلق به لیبریا باز زده شده و به مقصد پالایشگاه میلازو، در شهر سیسل ایتالیا در حرکت بود.

سخنگوی این شرکت نفتی گفت که مشخصات این محموله با آنچه که در قرارداد خرید آن از عراق قید شده بود ناهمخوان است. به گفته او مطابق قرارداد این نفتکش باید حامل نفت عراق می‌بود اما مشخصات نفتی که بار زده شده، با نفت خام ایران همخوان است. این شرکت گفت مدرکی مبنی بر این‌که چگونه مبدأ جغرافیایی این محموله عوض شده است در دست ندارد، اما برای تبعیت از تحریم‌های آمریکا از پذیرش این محموله که احتمال می‌داد متعلق به ایران باشد خودداری کرد.

یک شرکت تجزیه و تحلیل ترافیک دریایی به نام «ورتکسا» گفته است که نفتکش مزبور در حوالی ششم ماه می 2019 به کنار نفتکش دیگری در خلیج پهلو گرفته و مخازن خود را پر کرده است.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، روز سه‌شنبه 18 ژوئن 2019 گفته بود « اکنون نمی‌توانیم به اسم ایران نفت صادر کنیم»؛ موضوعی که فرضیه‌ها در زمینه فروش نفت ایران به نام دیگر کشورها را تقویت می‌کند.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران نیز در ماه‌های گذشته گفته بود که کشورش، حتی در سایه تحریم‌ها «شش راه» دیگر برای فروش نفت دارد و به نظر می‌رسد که فروش نفت تحت پوشش نام دیگر کشورها، یکی از این راه‌ها باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید