هوک: واشنگتن روند تامین مالی حزب‌الله و حماس از سوی ایران را تضعیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا در جلسه استماع کنگره این کشور حاضر شد و گفت که واشنگتن روند تامین مالی حزب‌الله و حماس از سوی ایران را تضعیف کرده است.

او گفت که آمریکا تحریم‌های شدیدی علیه ایران وضع کرد تا مانع دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای شود و ایران را به میز مذاکرات برای دست‌یابی به توافقی جدید در زمینه هسته‌ای برگرداند.

هوک تاکید کرد که «ایران علیرغم تحریم‌های آمریکا، همچنان به حمایت از شبه‌نظامیان تروریست و توسعه برنامه موشک‌های بالستیک می‌پردازد.»

او ایران را به افزایش رنج ملت یمن از طریق حمایت از حوثی‌ها متهم کرد. به گفته مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، تهران حزب‌الله لبنان را به کار گرفت تا ثبات را لبنان تضعیف کند.

برایان هوک درباره تاثیر تحریم‌ها بر سیاست‌های منطقه‌ای ایران گفت، واشنگتن روند تامین مالی حزب‌الله و حماس از سوی ایران را تضعیف کرده است.

او از ایران خواست دیپلماسی را با دیپلماسی پاسخ دهد، نه با تروریسم.

هوک در این جلسه کنگره گفت که تحریم‌های آمریکا، باعث سقوط 6 درصدی اقتصاد ایران شده است و ایران مواضع خود در سوریه را به یک سوم کاسته و مدت‌هاست حقوق پیکارجویان حزب‌الله لبنان را نیز نپرداخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید