آمریکا: آثار انگشت از بدنه نفت‌کش ژاپنی برداشته شد.. پرونده جنایی باز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا چهارشنبه 19 ژوئن با اعلام این‌که حمله به نفت‌کش ژاپنی در دریای عمان به وسیله مینی دریایی شبیه مین‌های ایرانی صورت گرفته، از جمع‌آوری آثار انگشت از روی بدنه نفت‌کش به منظور باز کردن پرونده جنایی در این رابطه خبر داد.

پنجشنبه 13 ژوئن، دو نفت‌کش در دریای عمان هدف حمله قرار گرفت که یکی از آن‌ها نفت‌کش ژاپنی کوکوکا بود. نفت‌کش دوم نروژی بود.

یکی از افسران در فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در جمع خبرنگاران در الفجیره امارات متحده عربی گفت: «حمله به نفت‌کش ژاپنی در دریای عمان با استفاده از مینی دریایی روی داد که شبیه مین‌های ایرانی است».

او ادامه داد: «اطلاعاتی بیومتری تا کنون جمع‌آوری کردیم که می‌توان از آن برای باز کردن پرونده‌ای جنایی برای مجازات عاملان حمله استفاده کرد».

او در این باره توضیح داد که محققان، اقدام به برداشتن آثار انگشت از بدنه نفت‌کش ژاپنی کردند.

افسر آمریکایی گفت مین بالای خط آب بر روی بدنه نفت‌کش ژاپنی چسبانده شده بود که این نشان می‌دهد هدف از اقدام غرق کردن نفت‌کش نبود.

پیشتر مقام‌های آمریکایی از جمله مایک پومپئو وزیر امور خارجه این کشور، ایران را به عنوان عامل حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان معرفی کردند.

بریتانیا و آلمان نیز همچون آمریکا، ایران را عامل حمله می‌دانند. ایران اما همچنان این اتهام را رد می‌کند.

ارتش آمریکا پیش از این فیلم ویدیویی و عکس‌هایی منتشر کرد که می‌گوید اقدام نیروهای ایرانی را در برداشتن یک مین عمل نکرده از یکی از نفت‌کش‌ها نشان می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید