اگر بیمار دیابتی هستید این خبر را بخوانید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دانشمندان دانشگاه توکیو امیدوارند با کاشت لوزالمعده انسان در بدن موش‌های آزمایشگاهی، بتوانند در آینده راهی برای درمان بیماری دیابت نوع اول پیدا کنند.

به گزارش دیلی‌میل این عمل پیوند از طریق تزریق سلول‌های بنیادین انسان درون ژن‌های موش‌ها انجام می‌شود. این کار سبب پدید آمدن لوزالمعده درون بدن موش‌ها می‌شود.

این آزمایش بخشی از سلسله آزمایش‌هایی است که می‌کوشد با کاشت اعضای بدن انسان درون جسم دیگر موجود، با هدف بررسی امکان یافتن راه‌حلی برای بیماری‌های انسانی انجام می‌‎شود. کاشت اعضای بدن انسان درون بدن موش‌های آزمایشگاهی پیش از این با موفقیت انجام شده است.

دانشمندان باور دارند در صورت موفقیت در این آزمایش، می‌توانند محدوده مهندسی ژنتیک را گسترده‌تر کرده و دیگر اعضای بدن انسان را در حیوانات بزرگتر کشت کنند، تا در آینده از آنها برای نجات جان بیماران نیازمند پیوند عضو استفاده کنند؛ موضوعی که می‌توان جان هزاران بیمار را نجات دهد.

پژوهشگران همچنین امیدوارند که سرمایه‌گذاری‌های بیشتر برای پیشبرد چنین پروژه‌هایی تامین شده و قوانین کشورهای مختلف نیز اجازه انجام این آزمایش‌ها را به دانشمندان بدهند. در حال حاضر قوانین ژاپن به دانشمندان اجازه می‌دهد آزمایش‌های مربوط به کشت و توسعه اعضای بدن انسان در دیگر حیوانات را انجام دهند ولی این آزمایشات در برخی کشورها ممنوع است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید