با معده خالی موز نخورید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجله آلمانی فرویندین به خوانندگانش توصیه کرد که با معده خالی موز نخورند، زیرا این موضوع سبب مشکلات سلامتی جدی می‌شود. این مجله گزارش کرد اگر چه خوردن سه عدد موز در روز، به دلیل وجود مقدار زیادی ویتامین و انرژی توصیه می‌شود، اما موز یک وعده غذایی مناسب برای صبحانه و یا خوردن با معده خالی نیست.

به گفته کارشناسان مجله فرویندین، خوردن موز با شکم خالی می‌تواند نتایج زیر را در پی داشته باشد:

1- خستگی

هنگامی که فرد با معده خالی موز می‌خورد، سطح قند در خون او بلافاصله بالا می‌رود و این موضوع بالا فوری سطح اسید در جسم را در پی دارد. اگر موز یک ماده غذایی پر انرژی است که انرژی مورد نیاز ورزشکاران را می‌تواند تامین کند، اما این انرژی بلافاصله به پایان رسیده و خستگی در پی خواهد داشت.

2-گرسنگی

25 درصد موز را قند تشکیل می‌دهد و مصرف این حجم از قند با معده خالی، بلافاصله سطح انسولین را در خود بالا خواهد برد. این سطح انسولین به سرعت فروکش خواهد کرد و موجب ایجاد احساس خستگی خواهد شد.3

3- نیاز فوری به مواد غذایی مکمل

موز مواد معدنی و ویتامین‌های متعددی مانند B6 و کلسیم در خود دارد ولی وقتی فرد با معده خالی موز می‌خورد، بدن انسان نمی‌تواند این مواد را به خوبی جذب کند و فرد باید به همراه موز چیزهای دیگری مانند موزلی، آجیل و یا عسل بخورد تا موز را به یک وعده غذایی مفید و بی‌ضرر تبدیل کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید