با پرداخت تنها 10 هزار دلار تابعیت جدید بگیرید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اگر به هر دلیلی می‌خواهید تابعیت خود را تغییر داده و یا علاوه بر تابعیت فعلی، تابعیت کشور دیگری را نیز کسب کنید، کشورهای مختلف با شرایط مختلف به شما تابعیت می‌دهند و حالا کشوری حاضر شده در ازای تنها 10 هزار دلار به شما این امتیاز را بدهد.

روزنامه الشروق مصر به نقل از کمال عامر، رئیس کمیسیون دفاع و امنیت ملی پارلمان این کشور گزارش کرد قانون جدیدی به پارلمان مصر ارائه شده که شروط کسب تابعیت این کشور به اتباع بیگانه را تعدیل می‌کند.

براساس ماده دوم این قانون جدید خارجی‌هایی که قصد کسب تابعیت مصر را دارند باید مبلغ 10 هزار دلار یا معادل آن به پوند مصر پرداخت کنند و کمیته‌ ویژه اعطای تابعیت، با در نظر گرفتن موضوعات مرتبط به امنیت ملی، حداکثر سه ماه بعد به درخواست آن‌ها پاسخ خواهد داد.

در صورت موافقت این کمیته، به فرد اقامت موقت 6 ماهه اعطاء می‌شود تا با حضور در مصر اقدامات بعدی مرتبط با کسب تابعیت را انجام دهد.

مصر قصد دارد با اعطای تابعیت و تسهیل اقامت خارجی‌ها، ورود سرمایه‌گذاران را به این کشور ممکن کند. پس از انقلاب 25 ژانویه 2011 تعداد سرمایه‌گذاران خارجی در مصر رو به کاهش گذاشت.

براساس شاخص پاسپورت ایندکس، گذرنامه مصری در سال 2019 به همراه گذرنامه‌های کشورهای گینه، کومورس و توگو در رده 76 معتبرترین گذرنامه‌های جهان قرار دارد و به دارندگانش امکان سفر بدون ویزا یا ویزا در بدو ورود به 58 کشور جهان را ممکن می‌کند.

گذرنامه امارات متحده عربی با امکان سفر به 171 کشور دنیا در صدر این فهرست و گذرنامه افغانستان با امکان سفر به 31 کشور در انتهای آن قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید