چرا جسد بن لادن به دریا انداخته شد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده ترکی الفیصل، رئیس سابق سازمان اطلاعات پادشاهی عربی سعودی در گفتگو با العربیه فاش کرد که آمریکا جسد اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده را به دریا انداخت تا مانع از ساخته شدن مزاری برای او شود.

شاهزاده ترکی در برنامه «الذاکرة السیاسیة» که از شبکه تلویزیونی العربیه پخش می‌شود گفت آمریکا به جای آنکه جسد بن لادن را دفن کند، آن را به دریا انداخت تا از ساخته شدن مزاری برای او که ممکن بود برخی به زیارت آن بروند، جلوگیری کند.

او گفت آنچه بن لادن انجام داد، به ذهن هیچ کس نمی‌رسید. او دائمام محل اقامت خود را تغییر می‌داد تا شناسایی نشود.

به گفته رئیس سابق سازمان اطلاعات سعودی، این کشور تنها به دلایل انساندوستانه به خانواده بن لادن اجازه می‌داد به دیدار او بروند.

ترکی الفیصل گفت که بارها از ملا عمر، رهبر پیشین طالبان خواسته که بن لادن را به سعودی تحویل دهد ولی ملا عمر نپذیرفته است. او گفت که به ملا عمر درباره عواقب عدم تحویل بن لادن و اینکه این موضوعه به ضرر افغانستان خواهد بود، هشدار داد. در پی عدم تحویل بن لادن، سعودی رابطه خود با طالبان را قطع کرد.

ترکی الفیصل گفت که توضیحی درباره اینکه چرا آمریکایی‌ها به جای آنکه بن لادن را دستگیر کنند، او را کشته‌اند، وجود ندارد اما آمریکایی‌ها می‌گویند زمانی که وارد محل اقامت بن لادن شده‌اند، او مسلح بوده و به همین دلیل او را کشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید