شمار بیماران مبتلا به بیماری‌های مقاربتی در بریتانیا رو به افزایش است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بررسی داده‌های سال 2018 نشان می‌دهد نزذیک به نیم میلیون مورد از ابتلا به بیمارهای مقاربتی در بریتانیا گزارش شده است و این مقدار 5 درصد بیش از سال 2017 است. در سال 2017 تعداد 422147 مورد ابتلا به بیماری مقاربتی گزارش شده و این مقدار در سال 2018 به 447694 رسید.

ابتلا به بیماری سوزاک نیز با 56259 مورد، 26 درصد بیش از سال گذشته بود. این رقم بیشترین تعداد در 40 سال گذشته یعنی از سال 1978 تا کنون است. تعداد مبتلایان به سیفلیس نیز در مقایسه با سال قبل 5 درصد بیشتر شده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد جوانان و مردان همجنسگرا بیش از دیگران دچار بیماری‌های مقاربتی شده‌اند. علیرغم هشدارهای مکرر پزشکان و نهادهای بهداشتی درباره خطرات مقاربت ناسالم و بدون استفاده از کاندوم و دیگر رفتارهای جنسی پر خطر، آمار ابتلا به بیماری سوزاک در سال‌های گذشته میان زنان و مردان رو به افزایش است.

این بیماری باکتریایی از طریق استفاده از سرویس‌های بهداشتی مشترک و یا به اشتراک گذاشتن حوله و حمام منتقل نمی‌شود. برخی از افراد نیز دچار بیماری سوزاک شده و نشانه‌های آن در آنها دیده نمی‌شود ولی با اینحال امکان انتقال آن به دیگران را دارند.

اگرچه معمولا با درمان‌های آنتی‌بوتیکی می‌توان سوزاک را درمان کرد ولی گزارش‌هایی درباره شیوع نوع جدیدی از این بیماری منتشر شده که در مقابل درمان‌های مرسوم مقاوم است.

ابتلا به این بیماری‌ می‌تواند در طولانی مدت باعث نازایی در زنان شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید