درز خبر از یک جلسه.. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: می‌خواهم ترامپ را در زندان ببینم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به شخصیت‌های برجسته حزب دمکرات گفته است که می‌خواهد در نهایت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا را «در زندان» ببیند.

سایت خبری روزنامه «پولتیکو» گزارش داده است که پلوسی این سخنان را در دفاع از موضعش درباره برکناری ترامپ از مقام ریاست‌جمهوری در جلسه شبانه‌ای با جری نادلر رئیس کمیسیون قضایی مجلس نمایندگان و شماری از شخصیت‌های برجسته دیگر حزب دمکرات بیان کرده است.

«پولتیکو» پنجشنبه 6 ژوئن به نقل از چند منبع در حزب دمکرات نوشته که پلوسی در این جلسه گفته است: «نمی‌خواهم او را تنها برکنار شده ببینم، می‌خواهم او را در زندان ببینم».

در این جلسه آدم شیف رئیس کمیته اطلاعات در مجلس نمایندکان، ایلیا کامنگز رئیس کمیته نظارت، ریچارد نیل رئیس کمیسیون راه و درآمدهای مالی و الیوت انجل رئیس کمیسیون امور خارجه حضور داشتند.

به گفته منابع آگاه از این جلسه ، پلوسی خواهان آن است که ابتدا باید رای دهندگان ترامپ را در انتخابات سال 2020 از قدرت برکنار کنند و پس از آن می‌توان اتهام‌هایی کیفری علیه او مطرح کرد.

این در حالی است که نادلر و ده‌ها تن دیگر از دمکرات‌ها از پلوسی می‌خواهند جلساتی در موضوع برکناری رئیس‌جمهوری برگزار کند. اما گفته می‌شود پلوسی معتقد است ابتدا باید حمایتی عمومی از سوی دو حزب به منظور برگزاری این جلسات وجود داشته باشد.

پلوسی پیشتر گفته بود که ترامپ در رفتارهای خود «قانون اساسی ایالات متحده را سبک می‌شمارد».

سخنگوی پلوسی به روزنامه نیویورک پست گفته است که قانون‌گذاران «جلسه‌ای ثمربخش درباره تعامل با گزارش مولر تشکیل دادند و توافق کردند تمام گزینه‌ها روی میز مطرح باشد و با روحیه هجومی به موازات سیاست قانون‌گذاری پیش بروند».

او ادامه داد: «قرار است هفته آینده مجلس نمایندگان جلساتی تحقیقاتی تشکیل دهد که بر روی جرایم مورد ادعا و سوء رفتارهایی کهدر گزاری رابرت مولر دادستان ویژه مطرح شده، تمرکز کند».

رابرت مولر مسئول تحقیق درباره اتهام همکاری کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه در دوره انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 بود. بنا بر اعلام وزیر دادگستری آمریکا، مولر در گزارش خود تاکید کرده که در جریان تحقیقات، به دلیلی برای همکاری ترامپ با روسیه دست نیافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید