ترامپ از پاریس: می‌خواهیم نفوذ ایران را در منطقه کاهش دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه 6 ژوئن ضمن تاکید بر این‌که «از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای ممانعت خواهد کرد»، گفت: «ایران از تروریسم در یمن و سوریه حمایت می‌کند.»

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ، در دیدار با همتای فرانسوی‌اش مانوئل مکرون در پاریس، افزود که واشینگتن خواهان کاهش فعالیت‌های موشکی و نفوذ ایران در منطقه است.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود روابطش با امانوئل مکرون را «فوق‌العاده» خواند.

ترامپ همچنین در این دیدار که در شهر کان، مرکز استان نورماندی واقع در شمال غرب فرانسه صورت گرفت، خطاب به مکرون، اظهار داشت: «روابط میان من و شما و نیز روابط میان فرانسه و ایالات متحده آمریکا فوق‌العاده است.»

مانوئل مکرون نیز در پاسخ به ترامپ گفت: «من بر روابطی تاریخی اصرار می‌ورزم» که فرانسه و ایالات متحده آمریکا را به هم نزدیک می‌کند.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود گفت که تا پس از انعقاد اجلاس آتی گروه 20 که قرار است اواخر ماه جاری در ژاپن برگزار شود، منتظر خواهد ماند تا درباره اعمال تعرفه‌های جدید گمرگی بر چین تصمیم‌گیری کند.

ترامپ در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهوری فرانسه گفت: «تصمیمم را طی دو هفته آینده، و ترجیحا بلافاصله پس از انعقاد اجلاس گروه 20 اتخاذ خواهم کرد.»

او افزود که طی اجلاس گروه 20 اقتصاد بزرگ جهان که در روزهای 28 و 29 ژوئن در ژاپن برگزار خواهد شد، گفت‌وگوهایی را با شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین انجام خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین طی سخنرانی خود در مراسم گرامیداشت هفتاد و پنجمین سالگرد عملیات پیاده‌سازی‌ نیرو در جبهه نرماندی در شمال فرانسه، تاکید کرد که روابط میان ایالات متحده و هم‌پیمانانش که «در اوج نبردهای»‌ جنگ جهانی دوم به هم‌ پیوند خورد «جدایی ناپذیر است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید