ویدئو... آیا گیتار پرنده انقلابی در صنعت هوانوردی ایجاد می‌کند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

تصاویری از یک هواپیمای جدید در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد دانشمندان در حال کار روی یک هواپیمای مسافربری منحصربفرد هستند که می‌تواند بسیاری از مفاهیم پایه در صنعت هوانوردی را دگرگون کند.

این هواپیمای جدید بخشی از پروژه Flying-V است و به دلیل آنکه به شکل گیتار الکتریک ساخته شده، نام «گیتار پرنده» به خود گرفته است. بال‌های این هواپیما به شکل حرف V ساخته شده و کابین خلبان، مسافران، بارها و باک‌های بنزین را در خود جای داده‌اند ولی بر خلاف هواپیماهای فعلی که موتورهای جت زیر بال‌ها یا روی بخش‌های کناری نصب می‌شوند، موتورهای پرنده گیتار در بالای بخش انتهایی هواپیما تعبیه شده‌اند.

کارشناسان دانشگاه دلفت هلند که با این پروژه همکاری می‌کنند، می‌گویند که طراحی منحصر بفرد این مدل که می‌تواند 314 مسافر را جابجا کند، آن را به مدلی به‌صرفه‌تر و اقتصادی‌تر مبدل می‌کند. این هواپیما در مقایسه با هواپیماهای مسافربری دیگر که بتوانند این تعداد مسافر را جابجا کند، 20 درصد کمتر سوخت مصرف می‌کند.

پرنده گیتار 55 متر طول و 65 متر عرض خواهد داشت و خواهد توانست به مانند هواپیماهای فعلی از گیت‌های مرسوم فرودگاه‌ها مسافرگیری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید