چین به شهروندان و شرکت‌هایش از احتمال خشونت مسلحانه و آزار در آمریکا هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های چینی گزارش دادند وزارت امور خارجه چین سه‌شنبه 4 ژوئن به شرکت‌های این کشور که در ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کنند هشدار داده که ممکن است از سوی آژانس‌های اجرای قانون در آمریکا، در معرض آزار و اذیت قرار گیرند.

بنا بر این گزارش‌ها، وزارت امور خارجه چین همچنین به گردشگران این کشور درباره احتمال قرار گرفتن در معرض تهدیدهایی از جمله «سرقت و خشونت مسلحانه» در صورت سفر به آمریکا هشدار داده است.

این تازه‌ترین هشدارهایی است که پکن در جریان جنگ تجاری با واشینگتن صادر می‌کند.

چین در تازه‌ترین مواضع شدید خود در جریان این جنگ تجاری، ایالات متحدا را به «حمله به نظام و لکه دار کردن سیاستش» متهم کرد. پکن اظهارات اخیر مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا را ناشی از «غرور و طغیان» توصیف کرد.

پومپئو در تازه‌ترین اظهاراتش، با اشاره به جنبش اعتراضی سرکوب شده تیان انمین چین، نظام این کشور را به نقض حقوق بشر متهم کرد.
سخنگوی سفارت چین در واشینگتن با صدور بیانیه‌ای در این باره گفت: «هر شخصی تلاش کند از موضعی برتر با مردم چین سخن بگوید، پایانش زباله‌دان تاریخ خواهد بود».

او ادامه داد که پومپئو «از بهانه حقوق بشر برای دخالت آشکار در امور داخلی چین، حمله به نظامش و لکه دار کردن سیاست دخلی و خارجی‌اش استفاده کرد».

سندی سیاسی که دولت چین روز یکشنبه 2 ژوئن منتشر کرد، تاکید دارد تعرفه‌های گمرکی وضع شده توسط ایالات متحده بر کالاهای چینی، مشکلات تجاری میان دو کشور را حل نخواهد کرد و آمریکا مسئول ناکامی‌ها در روند مذاکرات است.

این سند افزوده که چین می‌تواند، ادامه توسعه پایدار اقتصادی را تضمین کند و همچنین دورنمای اقتصادی کشور «بسیار امیدوار کننده» است.

آمریکا در اوج جنگ تجاری با چین، تحریم‌های سختی علیه شرکت هواوی یکی از مهمترین شرکت‌های تکنولوژی چینی اعمال کرد. در مقابل هواوی اعلام کرد برای توقف این تحریم‌ها که آژانس‌های فدرال آمریکا را از تعامل با شرکت منع می‌کند، به دستگاه قضایی ایالات متحده شکایت خواهد برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید