5 نکته برای حفظ آرایش در هوای گرم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به کار بردن شیوه و لوازم آرایش بر اساس شرایط آب‌وهوایی و اینکه در کدام فصل از سال هستید متفاوت است، زیرا هر فصلی با توجه به درجه حرارت، تابش خورشید و نسبت رطوبت ایجاب می‌کند تا با توجه و دقت بیشتری از مواد آرایشی استفاده کنید، به همین منظور راهکارهای زیر را به شما سفارش می‌کنیم.

1- در تابستان سبک آرایش کنید

وقتی هوا گرم است از مواد آرایشی و رنگ‌های روشن و سبک استفاده کنید، داشتن چند لایه آرایش با رنگ‌های تیره و تند در هوای گرم به زیبایی شما کمکی نمی‌کند.

2- کرم ضد آفتاب استفاده کنید

قبل از آرایش حتما از کرم ضد آفتاب با ساختار سبک و قدرت محافظت بالا استفاده کنید. این کار ضمن رطوبت رسانی پوست شما را در برابر آسیب‌های نور خورشید در تابستان محافظت می‌کند.

3- لوازم آرایش چند منظوره را انتخاب کنید

ساده‌ترین راه برای مرطوب کردن و یکنواخت کردن رنگ پوست در مواقع ضروری، استفاده از یک لوسیون رنگی است. حتی بهتر است به دنبال لوسیونی باشید که حاوی ضد آفتاب باشد.

4- نحوه استفاده لوازم آرایشی

برای استفاده از لوازم آرایشی از انگشت استفاده نکنید. از اسفنج یا برس های آرایشی استفاده کنید. این ابزار باعث می‌شوند لایه‌های نازک‌تری کرم روی پوست بنشیند و این برای هوای گرم تابستان مناسب‌تر است.

5- اسپری تثیبت کننده بزنید

اسپری را با فاصله از صورت بگیرید و با مراقبت از اینکه اسپری وارد چشمتان نشود، روی پوست اسپری کنید. حالا دیگر نیازی نیست نگران پایین آمدن آرایش در گرما شوید. سعی کنید از فیکساتور با پایه طبیعی و گیاهی انتخاب کنید که آسیب کمتری به پوستتان وارد شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید