ملکه الیزابت از دونالد ترامپ و همسرش در کاخ باکینگهام استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملکه الیزابت ملکه بریتانیا روز دوشنبه 3 ژوئن 2019 از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و میلانا همسرش در کاخ باکینگهام استقبال کرد.

هواپیمای ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ساعت 9 صبح به وقت محلی در فرودگاه استنستد در شمال لندن به زمین نشست. ترامپ و همسرش سپس از استنستد با هلیکوپتر در باغ حیاط خلوت کاخ باکینگهام که ملکه بریتانیا در آن زندگی می‌کند، فرود آمدند. رئیس جمهوری آمریکا و همسرش امروز و امشب در ضیافتی رسمی در کاخ باکینگهام میهمان ملکه بریاتانیا خواهند بود.

شاهزاده چارلز، ولیعهد بریتانیای کبیر و همسرش کامیلا پیش از اینکه ترامپ و همسرش با ملکه الیزابت ملاقات کنند، از آنها استقبال و خوش‌آمدگفتند.

ترامپ قرار است در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد اعزام نیروهایی بریتانیایی به جبهه نرماندی در شمال فرانسه برای مقابله با نیروهای آلمان نازی در جریان جنگ جهانی دوم شرکت خواهد کرد. او قرار است در این تور چند روزه‌اش به ایرلند جنوبی نیز سفر کند.

ترامپ: شهردار لندن «بازنده» است

دونالد ترامپ روز دوشنبه 5 دقیقه قبل از اینکه هواپیمایش در بریتانیا فرود آید، در توئیتری نوشت:«صادق خان شهردار لندن یک شخص «بازنده» است.

ترامپ افزود:« برای صادیق خان، به عنوان شهردار لندن بهتر است به جای انجام کارهای «ناشایست» مانند اظهار نظرهای شرورانه در باره رئیس جمهوری آمریکا، شایسته بود برای این شهردار ناموفق بر مبارزه با انواع «جرم» در لندن تمرکز کند.

صادق خان شهردار مسلمان پاکستان همواره از اظهارات ترامپ انتقاد می‌کند. او گفته است در مراسمی که روز دوشنبه برای خوش‌آمدگویی قرار است برای ترامپ در کاخ ملکه در لندن برپا شود، شرکت نخواهد کرد.
ترامپ قبل از سفرش به لندن به روزنامه سان گفته بود که او از رهبری بوریس جانسون برای حزب محافظه‌کار و اینکه نخست‌وزیر بعدی بریتانیا شود حمایت می‌کند. ترامپ جانسون را فردی با استعداد خوانده که کارش را به نحو احسن انجام خواهد داد.

اظهارات ترامپ خشم رهبر حزب کارگر بریتانیا را برانگیخت و اظهارات رئیس جمهوری آمریکا را دخالت در امور داخلی این کشور تلقی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید