پیش‌بینی دقیق پرفسوری با سابقه: ترامپ در انتخابات 2020 پیروز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

یک پروفسور آمریکایی که قبلا 9 بار نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را بسیار دقیق پیش بینی کرده و همواره پیش‌بینی‌هایش درست از آب در آمده، گفته است، دونالد ترامپ در انتخابات سال 2020 ریاست جمهوری آمریکا پیروز خواهد شد.

به گزارش «سی.ان.ان»،این پرفسور که تاریخ‌شناس و استاد دانشگاه نیز هست گفته است اگر دمکرات‌ها تا زمانی که در کنگره هستند نتوانند کاری بکنند، دونالد ترامپ صدردصد در انتخابات آینده برنده خواهد شد.

پروفسور آلن لیچتمان، افزود: «دموکرات‌ها فقط یک فرصت برای راه یافتن به کاخ سفید دارند و آن تلاش برای مجبور کردن ترامپ به استعفا در غیر این صورت آنها قادر نخواهند بود که ترامپ را از پیروزی در انتخابات سال 2020 ریاست جمهوری منع کنند.

او اظهار داشت که دمکرات‌ها از نظر سیاسی و از طریق باز کردن مجدد پرونده دخالت روسیه در نتایج انتخابات سال 2016 که در گزارش روبرت مولر به آن اشاره شده است، می توانند به ترامپ فشار بیاورند تا شاید استعفا دهد این موضوع هم از نظر سیاسی و هم از نظر قانونی ممکن است.

این استاد دانشگاه گفت، 13 عاما می تواند کاخ سفید را در دست حزب جمهوریخواهان نگه دارد و هر حزبی بتواند این 13 عامل را در سیاست خود تطبیق کند می تواند در کاخ سفید بماند.

این عوامل سیزده گانه برخی به سیاست خارجی و برخی به امور اقتصادی و غیره متعلق‌اند.

این پرفسور آمریکایی گفته است 13 عاملی را کع به عنوان رمز کلیدی ورود به کاخ سفید عنوان کرده با استناد به بررسی‌ها و مطالعات تاریخ انتخابات آمریکا طی مدت یک قرن و نیم یعنی از 1860 تا 1980 به آنها رسیده است و با استفاده از این تجربه طولانی نتایج انتخابات را دقیق پیش بینی می کند.

تمام پیش‌بینی‌های این پرفسور از سال 1984 تا سال 2016 همه درست از آب درآمد. در سال 2016 بر خلاف همه او گفت ترامپ پیروز انتخابات خواهد بود و پیش بینی او دقیق بود. او پیش بینی را بر اساس 13 سئوال مطرح کرد که هر کدام به جواب آری یا نه احتیاج دارند این 13 سئوال عبارتند از :
1 - موقعیت حزب حاکم آیا اکثریت کرسی‌های کنگره در آخرین انتخابات مجلس را کسب می‌کند؟

2 – آیا یک رقابت جدی میان اعضای حزب حاکم وجود دارد یا نه ؟

3 – آیا نامزد حزب حاکم در انتخابات خود رئیس جمهوری کنونی است؟

4 – آیا رقیب سومی یا رقیب قوی‌تری از دو نامزد احزاب دمکرات و جمهوری خواه وجود دارد؟

5 - وضع اقتصادی در مدت زمان کوتاه و طی روزهای انتخابات چگونه است در حال رکود است یا نه؟

6 - وضع اقتصادی وبرنامه رونق آن برای آینده آیا از توسعه حاصله در دو دوره قبلی ریاست جمهوری بهتر است ؟

7 – آیا دولت کنونی در تغییر سیاست های عمومی کشور تاثیر داشته است یا نه؟

8 – آیا بحران اجتماعی یا ناآرامی اجتماعی طی ریاست جمهوری کنونی وجود داشت؟

9 – آیا دولت کنونی از فساد یا رسوایی به دور است؟

10 – آیا دولت کنونی هیچ گاه با شکست نظامی در خارج مواجه بوده است؟

11 – آیا دولت کنونی در امور خارجی و نظامی در سطح خارجی موفق بوده یا نه؟

12 – آیا نامزد حزب حاکم کاریزما و شرایط قهرمان ملی شدن را دارد؟

13 – آیا رقیب دوم این شرایط را دارد؟

محتوای این 13 سئوال عوامل عمده و معیار ارزیابی رای‌دهندگان آمریکایی از نامزد حزب حاکم را تشکیل می‌دهند اگر در ارزیابی دونالد ترامپ جوابی برای این سئوال‌ها وجود دارد، او در انتخابات پیروز خواهد شد.

پرفسور آلن لیچمان، می گوید:«بنیاد و اساس چشم انداز آمریکایی‌ها در باره حزب حاکم، عملکرد آن حزب در سیاست نظامی، سیاست خارجی، اقتصاد، صلح اجتماعی و دیگر مسائل است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید