ملک سلمان: سعودی به تهدیدات خصمانه و اقدامات تخریبی پاسخ قاطع می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، پادشاهی عربی سعودی روز جمعه 31 می 2019 تاکید کرد که کشورش به تهدیدات خصمانه و اقدامات تخریبی که توسعه این کشور را مورد هدف قرار دهد، به شکل جدی و قاطع پاسخ خواهد داد.

پادشاه سعودی در صفحه توئیترش نوشت: «در مکه گردهم می‌آییم تا آینده ملت‌هایمان را ساخته و امنیت کشورهای عربی و اسلامی‌مان را محقق کنیم.»

او تاکید کرد که سعودی «به تهدیدات خصمانه و اقدامات تخریبی که توسعه این کشور را مورد هدف قرار دهد، به شکل قاطع پاسخ خواهد داد.»

ملک سلمان این سخنان را ساعاتی پیش از آغاز چهاردهمین دوره نشست اسلامی مکه اظهار کرد. مکه در روزهای گذشته میزبان دو نشست فوری عربی و خلیجی بود که به دعوت پادشاه سعودی و برای گفتگو و تبادل نظر درباره چالش‌های پیش روی منطقه و به ویژه دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورهای منطقه برگزار شدند.

مراسم اختتامیه دو نشست فوری مکه روز پنج‌شنبه 30 می 2019 برگزار شد و دو بیانیه در محکومیت اقدامات بی‌ثبات کننده امنیت منطقه از سوی ایران، در پایان دو نشست مکه صادر شد.

چهاردهمین نشست اسلامی در مکه در زمانی برگزار می‌شود که سازمان همکاری اسلامی گذر نیم قرن از تاسیس این سازمان را جشن می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید