دست کم 12 كشته در جریان تیراندازی در شهر ویرجینیا‌بیچ آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس ویرجینا، شامگاه جمعه 31 ماه مه از کشته شدن دست کم 12 تن در جریان تیراندازی گسترده در ساختمان شهرداری شهر ویرجینیابیچ خبر داد.

بنا به گزارش خبرگزاری‌ها به نقل از جیمز سرورا، رییس پلیس شهر ویرجینیا بیچ، علاوه بر کشته شدن 12 تن از جمله مهاجم، شش نفر دیگر هم در جریان این تیراندازی مجروح شدند که یکی از آنها یک افسر پلیس است.

هویت فرد مهاجم هنوز اعلام نشده اما پلیس می‌گوید ماو کارمند قدیمی خدمات عمومی شهرداری بوده که به طور گسترده و بی هدف اقدام به تیراندازی ‌‌کرده، خود نیز در جریان تیراندازی کشته شده است، هر چند از نحوه مرگ او هنوز گزارشی دقیقی منتشر نشده است.

بنابر گزارش پلیس ویرجینیا، مهاجم حدود ساعت 4 عصر روز جمعه به وقت محلی در طبقه دوم ساختمان شهرداری به سوی مردم شلیک کرده است.

رئیس پلیس شهر ویرجینیابیچ گفت که مهاجم در چندین طبقه ساختمان شهرداری اقدام به تیراندازی کرده است کی طی آن با یک مامور پلیس به تبادل آتش پرداخته و مامور پلیس در جریان این تیراندازی مجروح شده است.

بنا به گزارش شبکه CNN سخنگوی پلیس فدرال، اف‌بی‌آی نیز در واکنش به این حادثه اعلام کرد، برای تحقیق درباره علل این تیراندازی به مقامات محلی شهر ویرجینیابیچ کمک خواهد کرد.

بادی دیر، شهردار شهر ویرجینیابیچ در‌باره این حادثه گفت: «این یکی از تاریک‌تیرن روزهای تاریخ شهر ویرجینیا بیچ است». او افزود «مردمی که در این حادثه جان باخته یا مجروح شده‌اند، دوستان، کارکنان، همسایگان و همکاران ما بودند.»

شهر ویرجینیابیچ در جنوب واشینگتن، پایتخت آمریکا، قرار دارد و یکی از سواحل گردشگری در این منطقه است.

ساختمان شهرداری در منطقه اداری در وسط شهر ویرجینیابیچ واقع شده و در مجاورت با مرکز فرماندهی پلیس و دادگاه این شهر قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید