.
.
.

کدام مدیر عامل بیشترین حقوق را در سال 2018 دریافت کرد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیویورک تایمز با انتشار فهرستی تحت عنوان «حقوق مدیران عامل 200 شرکت مطرح جهان» به این سوال که کدام مدیر عامل بیشترین حقوق را در سال 2018 دریافت کرده، پاسخ داد؛ ایلان ماسک، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا.

ایلان ماسک که ریاست شرکت ساخت خودروهای الکتریکی تسلا را بر عهده دارد در سال 2018 مبلغی معادل 2.3 میلیارد دلار حقوق گرفت و در صدر فهرست پردرآمدترین مدیران عامل سال 2018 جهان قرار گرفت.

ماسک همه این حقوق را نه به صورت پول، بلکه گاهی به صورت سهام شرکت تسلا دریافت کرد. او با اختلاف بسیار زیادی در صدر فهرست پردرآمدترین‌ها ایستاد. نفر بعد از او، دیوید ام زاسلاو، رئیس شبکه تلویزیونی دیسکاوری آمریکا بود که تنها 129 میلیون دلار حقوق گرفت. درآمد ماسک به تنهایی از مجموع درآمد 65 نفری که بعد از او در این فهرست ایستاده‌اند، بالاتر است.

نیویورک‌تایمز گزارش کرد که درآمدهای ماسک در میان شرکت‌های آمریکایی بی‌سابقه است. هیات مدیره تسلا در ماه مارس 2018 قانونی تصویب کرد که در صورت رسیدن ارزش اقتصادی شرکت تسلا در 10 سال آینده به حد مشخصی برسد، مقداری از سهام این شرکت به صورت مجانی به ایلان ماسک تعلق گیرد. با توجه به اینکه ماسک در حال حاضر نیز سهم قابل توجهی در تسلا دارد، می‌کوشد ارزش اقتصادی این شرکت را به مقدار مورد نظر برای رسیدن به سهام مجانی برساند.