.
.
.

ارتش آمریکا 350 میلیارد مطلب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی را تحلیل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش آمریکا اعلام کرد برای فهم بیشتر جنبش‌های اجتماعی مردم نقاط مختلف جهان 350 میلیارد مطلب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی را تحلیل و بررسی می‌کند.

این برنامه که در دانشکده علوم دریایی در مونترا در کالیفورنیا صورت می‌گیرد، به تحلیل مطالب منتشر شده از سوی 200 میلیون کاربر به بیش از 60 زبان و در بیش از 100 کشور جهان خواهد پرداخت تا شناخت بهتری از شیوه «بیان گروهی» جوامع مختلف به دست آورد.

بلومبرگ گزارش کرد که در این برنامه مطالب منتشر شده از ژوئیه 2014 تا دسامبر 2016 بررسی خواهند شد و نیروی دریایی آمریکا گفته هویت ناشران این مطالب در این مطالعه در نظر گرفته نمی‌شود.

مطالب کاربران شبکه‌های اجتماعی مختلف، از جمله فیس‌بوک با 1.2 میلیارد کاربر فعال در ماه و توئیر با 300 میلیون کاربر فعال در ماه، در این مطالعه، بررسی و تحلیل خواهند شد.

تی‌کمبر وارین، پژوهشگر ارشد این مطالعه گفت که بررسی این حجم از داده کمک خواهد کرد که درک درست‌تری از روابط و شیوه‌های تغییر روش‌های بیان نظرات جوامع مختلف در دوره‌های مختلف به دست آید.

وارین پیش از این به بررسی جنگ‌های داخلی در آفریقا پرداخته و اعلام کرده بود رسانه‌هایی مانند ایستگاه‌های رادیو در درگیری‌ها تاثیر آرامبخش دارند ولی رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به درگیری‌ها دامن بزنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم