.
.
.

سوئد با حضور 4700 متکدی بهشت گدایان اروپایی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش شده که شمار گدایان در کشور سوئد، یکی از ثرتمندترین کشورهای جهان، در حال کاهش است در حالی که رادیوی سوئد از حضور 4700 متکدی که از کشورهای دیگر آمده‌اند خبر داد.

بر اساس گزارش روز گذشته رادیوی سویدن/سوئد «بررسی‌ها نشان می‌دهد که تعداد گدایانی که از کشورهای دیگر اروپا به سوئد می‌آیند در حال کاهش است اما این افراد با آسیب‌های اجتماعی شدیدی دست به گریبانند.»

در ادامه گزارش آمده که «برآورد شده است که شمار گدایانی که در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه در حال افزایش است.»

تعداد افراد در معرض آسیب که عمدتاً از رومانی و بلغارستان به سوئد آمده‌اند 4700 تن بر آورد شده است.

به گفته کلاس لینگ وانه روس، هماهنگ کننده‌ی امور مربوط به شهروندان اروپایی می‌گوید درست است که شمار گدایان کاهش می‌یابد اما مشکلات در این زمینه کم نیست و برای نمونه گرفتاری‌هایی مانند قرار گرفتن در معرض تبعیض و پرداخت ناچیز حقوق و سوء استفاده‌های مشابه قابل توجه است.

رادیوی سویدن/سوئد در مورد گدایی یاد آور شد که چندی پیش کمون (اداره شهرداری) ولینگه در جنوب سوئد اجازه یافت تا گدایی را ممنوع کند و پس از آن چند کمون دیگر در کشور نیز اقدام به تصویب مقرراتی مبنی بر ممنوعیت گدایی کرده‌اند.

یادآوری می‌شود که کشور ثروتمند سویدن/سوئد تا اواخر قرن هجدهم میلادی، یکی از فقیرترین کشورهای اروپا بود، اما پس از آن بود که دوران رشد اقتصادی در این کشور آغاز شد.

پس از جنگ جهانی دوم که سوئد طی آن بی‌طرفی خود را حفظ کرد، رشد اقتصادی شتاب فزاینده‌ای یافت و درآمد خالص ملی کشور بالا رفت و شکوفائی رشد اقتصادی به وجود آمد که تا کنون ادامه دارد.

به دلیل وضعیت خوب اقتصادی، سوئد تبدیل به بهشت متکدیانی شده که از کشورهای فقیر عضو اتحادیه اروپا به سوی این کشور سرازیر می‌شوند.