فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پرورش اختاپوس به محیط زیست لطمه می زند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  طرح پرورش اختاپوس در سواحل جهان، مورد انتقاد محققان قرار گرفت. به نظر آنها این حرکت نه تنها غیراخلاقی است بلکه صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می کند. برای همین، آنها از کلیه موسسات، انجمن ها و افراد دانشگاهی درخواست کرده اند برای جلوگیری از این حرکت دست به کار شوند.‌ از آنجا که خوراک اختاپوس، ماهی است، پرورش این جانور، موجب از بین رفتن گونه های بسیاری از ماهی ها خواهد شد و با انجام این حرکت، لطمه سنگینی به محیط زیست دریایی وارد می شود.

  پروفسور جنیفر جاکوئت از دانشگاه نیویورک برای جلوگیری از انجام این حرکت، ریاست گروهی را بر عهده گرفته است. وی در این باره به روزنامه گاردین گفت: اختاپوس ها جانورانی باهوش و کنجکاو هستند و پرورش آنها به تعداد انبوه موجب استرس و مرگ آنها خواهد شد.

  جاکوئت افزود: نمی دانم در قرن 21 چه دلیلی برای انتخاب اختاپوس به عنوان غذا وجود دارد؟ پروفسور جنیفر توضیح داد: حدود 300 گونه اختاپوس وجود دارد که هر کدامشان پیچیدگی های خاص خودشان را دارند. این جانوران سالیانه خوراک 350 هزار تن ماهی می شوند که اغلب در رستوران های اسپانیا، شیلی، مکزیک و استرالیا یافت می شوند.

  پروفسور پیتر گات فری اسمیت از دانشگاه سیدنی نیز معتقد است، به دلیل هزینه بالای پرورش این جانوران، هنوز صنعت پرورش آنها در مراحل اولیه است و محققان نباید برای پیشرفت این صنعت با شرکت ها همکاری کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران