.
.
.

عکس‌های استفانی در نقش مرده برای مخالفت با سلفی گرفتن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک زن به نام استفانی لی، با یک کار خلاقانه در اینستاگرام، روش جدید برای عکس گرفتن و انتشار آن ایجاد کرد. این شخص، به حالت مرده روی زمین دراز می‌کشد و از خود عکس می‌گیرد.

بر اساس گزارش اینساید ادیشن، جمعه 10 می 2019، این زن، عکس‌های خود را در جاهای مشهور و دیدنی جهان، مانند برج ایفل، قصر باکینگهام و مکزیک گرفته و نام این طرح خودش را استفانی مرده گذاشته است. وی تاکنون صدها عکس از خودش در مکان‌های دیدنی گرفته است.

او بیزاریش از سلفی گرفتن را دلیل این کار عنوان می‌کند. استفانی در گفت‌وگو با اینساید ادیشن گفت: «از سلفی متنفرم، چون باید خودتان عکس بگیرید و چهره شما اصلا آن شکلی که باید باشد،ظاهر نمی‌شود. باید یک سری موارد را رعایت کنید و این‌ها چیزهایی هستند که من با آنها میانه خوبی ندارم.

استفانی دوست دارد افراد با عکس‌هایش ارتباط برقرار کنند.

او افزود: «این روش موجب می‌شود از حالت خود محوری هم خارج شوید، تصاویر دیگر و افراد دیگر هم در عکستان ظاهر شوند. اما همچنان خودتان در مرکزیت نسبی عکس باشید.»

لی، عکس‌هایش را ابتدا در فیسبوک منتشر کرد و اتفاقا با استقبال مواجه شد. طوری که یک فرد مبتلا به افسردگی به این زن ایمیل داد که هر روز دارد با استفاده از این روش از خودش عکس می‌گیرد و لذت می‌برد.

استفانی از این کارش یک هدف دیگر هم دارد و آن این است که به مردم دنیا ثابت کند هیچ کس آن طوری که تصور می‌کند؛ استثنایی نیست که از خودش سلفی بگیرد، بلکه همه مثل هم هستند.