.
.
.

فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا خطاب به ایران: آماده جنگ هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ژنرال کنت مکنزی فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا (سنتکام) شامگاه چهارشنبه 8 مه گفت اعزام ناو هواپیمابر و بمب‌افکن به خاورمیانه، پیامی روشن به نظام ایران است که نشان می‌دهد آمریکا آماده جنگ است و در پاسخ به هرگونه تعرضی به منافعش از سوی تهران، کوتاهی نخواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری CNN مکنزی گفت که آمریکا به دنبال جنگ با ایرانی‌ها نیست. او در عین حال گفت واشینگتن نیروی نظامی آماده برای واکنش به هر خطری در خاورمیانه دارد.

فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا تاکید کرد که کشورش به فعالیت در تمام مناطقی که قانون بین‌المللی اجازه آن را می‌دهد، ادامه خواهد داد و به همکاری با شرکا برای تضمین آزادی دریانوردی و تجارت در آب‌های منطقه، ادامه می‌دهد.

مکنزی گفت: «اقدام اخیر واشینگتن در اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و تعدادی بمب‌افکن به خاورمیانه، پیامی روشن به نظام ایران است که می‌گوید هرگونه حمله به منافع آمریکا، با قدرتی قاطع پاسخ داده خواهد شد».

او افزود: «نیروهای آمریکایی آماده هرگونه جنگی هستند».

این سخنان در حالی است که تنش میان ایران و آمریکا اوج گرفته است. واشینگتن تحریم‌های سختی علیه ایران اعمال کرده و مقام‌های آمریکایی می‌گویند که به دنبال رساندن صادرات نفت ایران به صفر هستند. مقام‌های ایرانی هم به طور تلویحی تهدید کردند در صورتی که نتوانند نفت صادر کنند، تنگه هرمز را خواهند بست.

آمریکا که از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده، می‌گوید به دنبال تغییر رفتار این کشور است. ایران چهارشنبه در واکنش به فشارهای آمریکا، اجرای بخشی از تعهدات هسته‌ای خود را به حال تعلیق درآورد.