.
.
.

گالوپ: محبوبیت ترامپ در آمریکا از مرز 45% عبور کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

موسسه نظرسنجی گالوپ در تازه‌ترین آمار خود نوشته است که محبوبیت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، به بالاترین سطح از زمان ریاست‌جمهوری‌اش در 20 ژانویه سال 2017 رسیده و از 45 درصد تجاوز کرده است.

بنا بر اعلام موسسه «گالوپ»، در حال حاضر 46 درصد آمریکایی‌ها، از عملکرد رئیس‌جمهوری‌شان راضی هستند. این نظرسنجکی که بازه زمانی 17 تا 30 آوریل را در بر گرفته، پس از صدور نتایج تحقیق رابرت مولر دادستان ویژه صورت گرفته است.

نتایج تحقیق می‌گوید دلیلی وجود ندارد که همکاری کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه را در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 ثابت کند.

آمار گالوپ با صدور سلسله آماری اقتصادی همزمان شده است که نشان می‌دهد نرخ بی‌کاری به پایین‌ترین سطح در تاریخ ایالات متحده رسیده است. روزنامه «واشینگتن اگزامینر» نوشته است آمار نشان دهنده بالاترین آمار اشتغال در تاریخ آمریکاست.

در بازه زمانی مشابه در سال 2018 موسسه گالوپ نظرسنجی مشابهی انجام داده بود که آن هنگام نشان می‌داد محبوبیت ترامپ 27 درصد است در حالی که 59 درصد آمریکایی‌ها با او مخالفند.

بالا رفتن محبوبیت ترامپ نشان از آن دارد که دولتش موفق شده آمریکایی‌ها را متقاعد سازد.

ترامپ همچنان میان جمهوری‌خواهان بسیار محبوب است. محبوبیت او در میان جمهوری‌خواهان 91 درصد است در حالی که میان دمکرات‌ها به 12 درصد می‌رسد.