.
.
.

ویدیو هولناک.. فرود هواپیمای خطوط هوایی روسیه در میان زبانه‌های آتش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از سرنشینان هواپیمای خطوط هوایی روسیه که آتش سوزی و دود ناشی از آن به کشته شدن 41 تن از 78 سرنشینانش انجامید، موفق به تصویربرداری از لحظات هولناکی شد که هواپیما در میان زبانه‌های آتش، در حال فرود اضطراری در فرودگاه مسکو بود.

این هواپیما یکشنبه 5 مه سانحه دید. آتش‌سوزی ابتدا در یکی از موتورها آغاز شد و سپس بخش اعظم هواپیما را فرا گرفت.

فیلمبرداری که لحظات هولناک را با دوربین تلفن همراه خود ثبت کرده، توسط رسانه‌های محلی روس «مردی با اعصاب فولادین» توصیف شده است. هنوز اسم او اعلام نشده اما اظهار نظرها درباره او متفاوت است. برخی او را «قهرمان» نامیدند و برخی نوشتند که می‌توانست به جای وقت تلف کردن با فیلمبرداری، به کسی کمک کند.

در این ویدیوی 21 ثانیه‌ای می‌توان صدای فریاد مسافران به ویژه زنان و کودکان را شنید. زبانه‌های آتش هم از یکی از پنجره‌های هواپیما که در حال فرود در باند فرودگاه است مشخص است. اما کسی از سرنشینان در ویدیو دیده نمی‌شود.

سایت Life.RU به نقل از یک مقام مسئول که نامش فاش نشده نوشته است که خانواده هر کدام از کشته شدگان، مبلغی معادل 15 هزار و 300 دلار دریافت خواهند کرد و به مصدومان حدود 7500 دلار داده خواهد شد.

وزیر بهداشت روسیه هم گفته است 38 تن از این سانحه جان به در بردند که 4 تن از آن‌ها از کادر پرواز هستند. دو تن از کشته شدگان هم کودک بودند.