.
.
.

تشدید جنگ تجاری.. ترامپ تعرفه واردات کالاهای چینی به آمریکا را افزایش داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که از روز جمعه، تعرفه گمرکی برای کالاهای وارداتی چینی به قیمت 200 میلیارد دلار را از 10 درصد به 25 درصد افزایش خواهد داد.

ترامپ شامگاه یکشنبه 5 مه در توئیتی نوشت: «طی 10 ماه گذشته، چین تعرفه گمرکی 25 درصدی برای 50 میلیارد دلار ازکالاهای تکنولوژیک پرداخت کرد و 10 درصد برای 200 میلیارد دلار از کالاهای دیگر».

او ادامه داد: «نسبت 10 درصد از روز جمعه به 25 درصد افزایش خواهد یافت».

ترامپ ادامه داد که مذاکرات جاری با چین «به شدت کند پیش می‌رود، در حالی که آن‌ها سعی می‌کنند مذاکرات را از صفر شروع کنند.. خیر». او به این مساله اشاره دارد که با درخواست چینی‌ها برای مذاکرات از صفر موافق نیست و معتقد است در مذاکرات جاری، پیشرفتی حاصل نشده است.

انتظار می‌رود معاون رئیس‌جمهوری چین چهارشنبه آینده با هدف تلاش برای پایان دادن بحران، به واشینگتن برسد. این در حالی است که رئیس‌جمهوری آمریکا تهدید به تشدید جنگ تجاری میان دو طرف در دوره آینده می‌کند.

طی ماه‌های آینده مسئولان چینی و آمریکایی، در تلاش برای دست یابی به توافقی که به اعتراض‌های ترامپ به سیاست‌های تجاری چین و رکود تجاری مزمن آمریکا با چین پایان دهد، چند دور با یکدیگر مذاکره کردند.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا هفته گذشته در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که مذاکرات اخیر با چین «ثمربخش» بود.