.
.
.

بازداشت راننده اتوبوسی که از سوارکردن یک زن بدلیل کوتاه بودن دامن‌ش خودداری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

راننده یک اتوبوس در پاریس، پایتخت فرانسه متهم شده که از سوار کردن یک زن به‌دلیل کوتاه بودن دامن‌اش خودداری کرده است.

به گزارش یورو نیوز، به نقل از روزنامه لوپاریزین، این موضوع در فرانسه جنجالی شده و واکنش‌ مقام‌های دولتی این کشور را برانگیخته است.

براساس این گزارش، با وجود این‌که هنوز در این زمینه شکایتی به‌طور رسمی ارائه نشده اما هویت راننده اتوبوس مشخص و تحقیقات داخلی از او آغاز شده است. سازمان حمل و نقل شهری پاریس و حومه نیز اعلام کرد که در این باره تحقیق می‌کند.

کمال بن‌شیخ، نویسنده الجزایری ساکن پاریس و پدر شاکی در حساب فیسبوک‌اش به این موضوع اشاره کرده و گفته است: «الیز دخترم به همراه دوستش روز گذشته از خانه خارج شد. او می‌خواست اتوبوس شماره 60 را برای رفتن به شهرداری منطقه 19 پاریس بگیرد.»

به گفته کمال بن‌شیخ، این دو تن تنها در ایستگاه اتوبوس منتظر بودند که حدود ساعت 11شب، اتوبوس شماره 60 در ایستگاه توقف می‌کند اما راننده درهای اتوبوس را باز نمی‌کند. راننده به دو دختر جوان نگاه می‌کند و سپس حرکت می‌کند و چند متر دورتر از یک چراغ راهنمایی می‌ایستد.

پدر این دختر در ادامه نوشته است: «دخترم به سمت اتوبوس می‌دود تا با راننده صحبت کند. از او می‌پرسد که چرا در اتوبوس را باز نکرد که راننده پاسخ می‌دهد: تو باید بهتر لباس بپوشی.»

پدر این دختر در گفت‌وگو با روزنامه لوپاریزین گفت، قصد دارد همراه با دخترش از راننده شکایت کند. او از شرکت حمل و نقل شهری پاریس می‌خواهد که در حضور جمع از دخترش عذرخواهی کنند.

از سوی دیگر شرکت حمل و نقل شهری پاریس با اشاره به اینکه بلافاصله بعد از انتشار این موضوع در فیس‌بوک و توئیتر اقدام به شناسایی راننده کرده است اعلام کرد: «آخر هفته راننده فراخوانده شد تا درباره آنچه اتفاق افتاده است، توضیح دهد. اگر این موضوع واقعا رخ داده باشد غیرقابل قبول است و مجازاتی متناسب با موضوع در نظر گرفته می‌شود.»

همچنین این شرکت در توئیتی از شاهدان ماجرا که 30 آوریل رخ داده، خواست تا با این شرکت تماس بگیرند.

روز شنبه 4 مه، دو نفر از اعضای کابینه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در بیانیه مشترکی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

الیزابت بورن، وزیر حمل و نقل و مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان و مردان فرانسه در بیانیه خود نوشتند: «اگر موضوع گزارش شده تایید شود، خلاف ارزش‌های خدمات عمومی است و باید برای آن مجازات تعیین شود.»