.
.
.

کره‌شمالی چندین موشک کوتاه‌برد پرتاب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنابر اعلام ارتش کره‌جنوبی، کره‌شمالی پس از یک سال متوقف کردن روند پرتاب موشک، اقدام به پرتاب چندین موشک کوتاه‌برد کرد؛ اقدامی که به نظر می‌رسد برای تحت فشار دادن آمریکا، پس از به بن‌بست رسیدن مذاکرات هسته‌ای، انجام شده باشد.

فرماندهی ستاد مشترک نیروهای مسلح کره‌جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که کره‌شمالی «روز شنبه بین ساعت 9:06 تا 9:27 دقیقه به وقت محلی،تعدادی موشک کوتاه‌برد به سمت شبه‌جزیره هودو در نزدیکی شهر ساحلی وون‌سان کرد.»

موشک‌های کوتاه‌برد کره شمالی در ارتفاع 70 تا 200 کیلومتری از فراز دریای ژاپن عبور کردند.

در سوی مقابل ساره ساندرز، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: «ما از اقدامات کره‌شمالی در این شب، اطلاع داریم. به زیر نظر گرفتن [آنها] ادامه می‌دهیم.»

روابط پیونگ‌یانگ و واشنگتن از زمان دیدار ماه فوریه گذشته دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در هانوی، پایتخت ویتنام، دوباره رو به سردی گرائید. این دومین دیدار رهبران آمریکا بود و آنها برای اولین بار در ژوئن 2018 دیدار کردند. رهبر کره‌شمالی از طرف آمریکایی خواست که در ازای آغاز روند خلع سلاح اتمی، همه تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ را لغو کند.

مون جای ان، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی، نیز تلاش‌های دیپلماتیک برای از سرگیری گفتگوها را دو چندان کرد ولی پیونگ‌یانگ حاضر به ادامه این مذاکرات نشد.