.
.
.

هواپیمای بوئینگ با 136 سرنشین از باند خارج و در رودخانه‌ای در فلوریدای آمریکا افتاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ 737 شامگاه جمعه 3 مه هنگامی که با 136 سرنشین در حال فرود آمدن بود، از باند فرودگاه منحرف شده و به داخل رودخانه‌ سنت جونز حوالی شهر جکسون‌ویل ایالت فلوریدای آمریکا سقوط کرد.

شهردار شهر جکسون‌ویل ایالت فلوریدای آمریکا شامگاه جمعه در شبکه اجتماعی «توئیتر» اعلام کرد این «هواپیماه در رودخانه سقوط کرده است».

وی ضمن تاکید حضور تیم‌های آتش‌نشانی و نجات در مکان حادثه توضیح داد که این حادثه هیچ‌گونه تلفات جانی در پی نداشته و تمامی سرنشینان این هواپیما زنده و نجات داده شده‌اند.

شهردار شهر جکسون‌ویل همچنین توضیح داد که گروه‌های آتش‌نشانی و امداد و نجات در حال کنترل و پاکسازی سوخت هواپیما هستند که در آب رودخانه نشت کرده است.

از سویی دیگر سخنگوی پایگاه هوایی وابسته به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در شهر جکسون‌ویل ایالت فلوریدا توضیح داد که این هواپیما تجاری و از نوع بوئینگ 737 با 136 سرنشین بوده که شامگاه جمعه پس از فرود آمدن از باند فرودگاه منحرف شده و به داخل رودخانه سانت جونز سقوط کرده است.

پایگاه هوایی مذکور همچنین اعلام کرد این هواپیمای تجاری که از پایگاه دریایی آمریکا در خلیج گوانتانامو به مقصد شهر جکسون‌ویل در ایالات فلوریدای آمریکا پرواز کرده بود راس ساعت 9:40 دقیقه به وقت محلی پس از فرود آمدن، دچار لغزش شده و از باند فرودگاه منحرف و به داخل رودخانه سقوط کرده است.

رییس پلیس شهر جکسون‌ویل نیز بر شبکه اجتماعی توئیتر نوشت:« هواپیما غرق نشده و تمامی سرنشینان آن زنده و نجات داده شده‌اند».

شرکت بوئینگ نیز اعلام کرد از سقوط این هواپیما در رودخانه‌‌ای در ایالت فلوریدا مطلع شده و در صدد است تا اطلاعات لازم درباره این حادثه را جمع آوری کند.