.
.
.

تهدید آمریکا به اعمال تحریم‌های جدید هسته‌ای و اقتصادی علیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 3 مه تهدید کرد که تحریم‌‌های جدیدی را علیه فعالیت‌های هسته‌‌‌ای و اقتصادی ایران اعمال خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا تهدید کرد، اگر ایران اقدام به انتقال اورانیوم غنی‌سازی شده به خارج از کشور بکند، تحریم‌هایی را علیه این کشور اعمال خواهد کرد.

واشینگتن همچنین تاکید کرد که به ایران اجازه نخواهد داد تا اضافه آب سنگین به کار رفته در راکتور هسته‌ای را به خارج انتقال دهد.

پیش از این روزنامه «وال ‌استریت جورنال» در گزارش روز پنج‌شنبه خود نوشت که ایالات متحده آمریکا طرح تشدید تحریم‌های اعمال شده بر ایران را در دست بررسی دارد تا این کشور را از تعامل با ارز دلار و صادرات پتروشیمی منع کند.

این روزنامه افزود که مرحله آتی از تحریم‌ها صادرات مواد پتروشیمی و کالا از ایران به افغانستان و همچنین تعاملات مالی ایران در کشورهایی نظیر سنگاپور و مالزی را هدف قرار خواهد داد.

این روزنامه به نقل از یک مقام رسمی ایالات متحده آمریکا که خواست نامش فاش نشود، نوشت فشارهای جدید تعاملات با دلار و صادرات کالا و مواد پتروشیمی از ایران را بسیار سخت خواهد کرد.

در گزارش روزنامه وال ‌استریت آمده است که ایالات متحده آمریکا دفاتری رسمی را در سنگاپور، مالزی و هند ایجاد کرده تا مانع از هرگونه اقدامی برای دور زدن تحریم‌های اعمال شده بر ایران شود.

در همین راستا شبکه مالی آمریکا هر گونه فعالیت‌های مالی احتمالی ایران در سنگاپور، مالیزی و ارمنستان و دیگر کشورها را رصد خواهد کرد.