.
.
.

در انتظار تغییرات بزرگ در فیسبوک باشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مارک زاکربرگ، رئیس فیس‌بوک در نشست سالانه توسعه‌دهندگان این شرکت از تغییرات بزرگی خبر داد که در طراحی فیس‌بوک و برخی ویژگی‌های آن اعمال خواهد شد تا این شبکه‌ اجتماعی را دوستانه‌تر کرده و کاربران را به هم نزدیک‌تر کند. این تغییرات جدید خاص و ایمن بوده و و بخشی از بزرگترین تغییراتی هستند که تا کنون یک شبکه اجتماعی دست به آن زده است.

به گفته زاکربرگ یکی از مهم‌ترین تغییراتی که اعمال خواهد شد، مربوط به بخش طراحی است و به سلطه رنگ آبی بر فیس‌بوک پایان خواهد داد. یک نسخه اینتراکتیو و برهم‌کنشی برای موبایل طراحی خواهد شد که به کار نسخه آبی و سفید فعلی پایان خواهد داد.

به گزارش بلومبرگ رئیس فیس‌بوک گفت: «برای خیلی‌ها، بزرگترین امکانی که اینترنت در اختیار ما قرار داده، این است که همزمان با کل جهان در ارتباط باشیم ولی امروز چالش دیگری مطرح است و آنکه جای ویژه خود را در جهان بیابیم. فضای خصوصی این امکان را به ما می‌دهد که خودمان باشیم. ما در آینده سرویس‌های خودمان را روی این بخش متمرکز می‌کنیم.»

طراحی نسخه تلفن همراه فیس‌بوک در آینده تمرکز ویژه‌ای روی گروه‌ها (Groups) خواهد داشت. در این نسخه اطلاعات فعالیت‌های اعضای گروه، در بخش ویژه‌ای نمایش داده خواهد شد تا آنها بتوانند همدیگر را بهتر زیر نظر بگیرند و فضایی در اختیار داشته باشند که برای آنها نوشتن در فضای خصوصی و دور از چشم دیگر کاربران را ممکن کند.

زاکربرگ تاکید کرد که ده‌ها میلیون گروه در فیس‌بوک و جود دارد و بیش از 400 میلیون کاربر فیس‌بوک حداقل عضو یک گروه هستند که برای آنها معنادار و با مفهوم تلقی می‌شود.

به روزرسانی‌های جدید به کاربران فیس‌بوک این امکان را می‌دهد به شکل آسان‌تری گروه‌هایی متناسب با علایق خود پیدا کنند و خود گروه‌ها نیز قادر به ارسال هشدار یا نوتیفیکیشن به اعضای سایر گروه‌ها خواهند بود.