صدها دلفین مرده در ساحل فرانسه یافت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رصدخانه دریایی فرانسه از گرفتار شدن صدها دلفین مرده، طی چند ماه اخیر در ساحل فرانسه خبر داد. پهن کردن تور ماهی در دریا، باعث گرفتار شدن این دلفین‌ها شد.

یکی از زیست‌شناسان به نام الیور ون کایت، شنبه 27 آوریل 2019، به خبرگزاری آ.اف.پی گفت: «ما تعداد 1200 جانور آبزی کوچک در ساحل کشف کرده‌ایم که بیش از 90 درصد آنها از گونه دلفین معمولی هستند.»

این زیست‌شناس که در رصدخانه کار می‌کند افزود: «تعداد دلفین‌های مرده یافت شده که از سال 2017 افزایش یافته، تکان‌دهنده است و احتمال دارد موجب انقراض این گونه جانوری شود.»

درصد افزايشی مرگ پستانداران دریایی و پرندگان در نیمه مارس و فوریه بوده است و این گویای شرایط ضعیف ایمنی برای جانوران در محیط اقیانوس است.

رصدخانه همچنین اعلام کرد: «حدود 85 درصد جسدهای دلفین‌ها به طور تصادفی در دام افتاده‌اند و سه برابر تعداد یافت شده در ساحل، دلفین مرده درون دریا وجود دارد.»

دلیل مرگ این تعداد بالای دلفین‌ها و خوک‌های دریایی، گرفتار شدن در تورهای ماهیگیری صیادان و خفه شدن اعلام شده است.

اگرچه صیادان این تورها را برای ماهیگیری به دریا می‌اندازند اما باعث کشتار جانوران دیگری مانند دلفین‌ها و خوک‌های دریایی نیز می‌شوند.

وزیر محیط زیست فرانسه، فرانکوس د راگی در ماه مارس اعلام کرد: «برنامه‌ای طرح‌ریزی خواهیم کرد تا از وقوع مجدد چنین پیامدی جلوگیری کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید